Гімн закладу:


Email FB YT Фото
Головна сторінка Новини Моніторинг якості освіти Розклад роботи гуртків Національно-патріотичне виховання  Фінансова діяльність ОБЖД Стоп-булінг

Інші навчальні заклади м. Бориспіль

З історії Бориспільського БДЮТ "Дивоцвіт"

Перша згадка про позашкілля Бориспільщини датується 1960 роком. Це час створення районного Будинку піонерів, який проводив та координував позашкільну роботу в районі і в місті.

До 1984 року (час заснування міського Будинку піонерів) вся позакласна і позашкільна робота з дітьми проводилась організаторами шкіл, а міські конкурси, виставки, зльоти – працівниками міського методичного кабінету. В систему позашкільної освіти міста входили: ДЮСШ (дитячо–юнацька спортивна школа), музична школа, гуртки за інтересами при загальноосвітніх закладах.

1 вересня 1984 року був створений Будинок піонерів міста Борисполя, який спочатку не мав свого приміщення, а займав 2 кімнати в МНВК (тепер приміщення ліцею «Лідер») і лише 1 квітня 1985 року отримав приміщення Райкому КПУ, в якому розміщуєься до тепер.

В 1991 році Будинок піонерів перейменовано в Будинок дитячої творчості з 06.04.1998р. (рішення Бориспільської міської ради від 06.04.1993р. №82). Будинок дитячої творчості перейменовано в Будинок дитячої та юнацької творчості з 09.11.2001р. (рішення Бориспільської міської ради від 09.10.2001р. №698). Будинок дитячої та юнацької творчості перейменовано в Будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» Бориспільської міської ради Київської області з 13.12.2016р. (рішення Бориспільської міської ради Київської області від 13.12.2016р. №1318-19-УІІ).

В 2022 році Будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» Бориспільської міської ради Київської області перейменовано в Бориспільський будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» Бориспільської міської ради (рішення Бориспільської міської ради Київської області від 11.10.2022 №2077-29-VIIІ.

Сьогодні Бориспільський БДЮТ “Дивоцвіт” – комплексний навчально- виховний позашкільний заклад, де навчається 2058 дітей віком від 4 до 21 років. З ними працює 50 педагогів, які забезпечують потреби дітей в самореалізації, підвищенні інтелектуального, духовного, фізичного і соціального рівня вихованців шляхом їх участі у різних видах творчої діяльності, допомагають вихованцям розвивати свої обдарування, знайти своє місце в майбутньому дорослому житті.

Працюють гуртки за п'ятьма напрямами: художньо-естетичним, соціально-реабілітаційним, науково-технічним, дослідно-експериментальним, еколого-натуралістичним та гуманітарним (42 гуртки, 145 груп). Сьогодні заклад має приміщення загальною площею 731 м. кв. на земельній ділянці 0,053 га та два орендовані приміщення (410 м. кв.).

З 1984 до 2014 року директором закладу була Мірошник Ольга Олексіївна. Музикант за фахом, творча, винахідлива, всі ці роки вона працювала над створенням колективу однодумців. В тяжкі 90–ті роки розпаду Радянського Союзу, в час, коли закрилася майже половина позашкільних закладів по всій Україні, Ольга Олексіївна змогла зорієнтуватися і організувати роботу закладу згідно вимог нового часу. Запровадження платних гуртків стало необхідною передумовою виживання всього колективу. Її досвід талановитого господаря брався за приклад по всій області. Ольга Олексіївна зуміла зберегти сталий педагогічний колектив, розширити мережу гуртків, запровадити нові форми роботи, за рахунок чого заклад не тільки втримався «на плаву», а й заслужив повагу і авторитет в місті і області. За високий професіоналізм та багаторічну сумлінну працю Мірошник О.О. нагороджена почесною відзнакою «Відмінник освіти України».

З 2014 року директором БДЮТ “Дивоцвіт” є Тименко Наталія Іванівна, яка очолила заклад після 19 років перебування на посаді заступника директора БДЮТ. Відома своєю активною громадською позицією, вона привнесла в життя закладу зміни і нові традиції. Зокрема, з 2007 року працює Дитяча громадська організація «Асоціація учнівського самоврядування», координатором якої є Наталія Іванівна, і яка є організатором багатьох акцій і заходів для учнівської молоді в місті. В 2007 році нагороджена почесною відзнакою Київської облдержадміністрації за особливі заслуги в галузі позашкільної освіти Київщини «Серце віддаю дітям». За високий професіоналізм та багаторічну сумлінну працю Тименко Н.І. нагороджена почесною відзнакою «Відмінник освіти України».

Очолює методичний кабінет заступник директора з навчально-методичної роботи Рассоха Віталіна Володимирівна, методист вищої категорії, керівник гуртка-методист. В його складі Кубрак Ірина Анатоліївна - заступник директора з навчально-виховної роботи, яка координує виховну роботу закладу. Шевчук Тамара Анатоліївна, Артамкіна Вікторія Вікторівна – методисти з навчально-методичної роботи, Міщенко Анна - методист з організаційно-масових заходів. В свій час в методичному кабінеті працювали Ольховська Ірина Іванівна, Радкович Тетяна Миколаївна, Тютюн Інна Борисівна, Шведенко Віта Василівна, Бодашко Олександра Юріївна, Тименко Ірина Тарасівна.

Від початку заснування закладу і до цієї пори працюють в БДЮТ “Дивоцвіт” Войціщук Надія Афанасіївна, керівник гуртка «Пізнайко» (1995р.), керівник гуртка-методист. Тисячі юних бориспільців завдячують їй вдалим початком навчання в школі. Надія Афанасіївна -професіонал своєї справи, авторка зошита «365 днів підготовки до школи». На сьогодні ним користуються вихователі, не оминають увагою батьки.

Взагалі гуртки раннього розвитку дітей в нашому закладі працюють вже 19 років. Їх відвідують малята дошкільного віку. Першим гуртком для дошкільнят був гурток раннього естетичного розвитку, організатором якого і викладачем якого була директор закладу була Мірошник О.О. З 1996 року гурток отримав назву «Малятко» і його специфікою стало поєднання навчально-розвиваючих занять з музикою, вокалом, малюванням і хореографією. Керівниками гуртка “Малятко” були в свій час Тименко Н.І., Ольховська І.І., Атанова О.М., Вишняк О.О. Нині  керівниками “Малятко” є  Губа Ірина Миколаївна, Вишняк Олена Олексіївна, Мартиненко Людмила Володимирівна.

На першому плані в роботі гуртків, які працюють з дошкільнятами, є інтелектуальний розвиток особистості дошкільнят, виявлення та розвиток їх здібностей. Практика показала, що в наш час діти мало психологічно підготовлені до спілкування з однолітками, з дорослими, мають недостатню мовленнєву практику, погано розвинені увагу, уяву, пам'ять. Гуртки раннього розвитку «Пізнайко» керівники Войціщук Надія Афанасіївна,  Ілляш Інна Іванівна, «Мозаїка» - Перхайло Тетяна Василівна, «Сонечко» - Артамкіна Вікторія Вікторівна допомагають батькам і дітям у вирішенні цих проблем. І взагалі, ці гуртки – початковий етап до навчання дітей в гуртках БДЮТ “Дивоцвіт”. Адже, після закінчення навчання, малята за рекомендацією керівників гуртків обирають заняття за вподобанням: танці, співи, малювання та інші види діяльності.

Гордістю міста Борисполя, Київської області, України по праву вважається Народний хореографічний ансамбль «Радість». Ансамбль був створений у 1988 році Оленою та Олегом Третяками. До становлення колективу долучились хореографи Хижна І.А., Баранчук А.В., концертмейстри Кириленко М.М., Власенко В.М.

З 2002 року керівником Народного хореографічного ансамблю “Радість” є Хижна Ірина Альбертівна, в ансамблі працюють молоді та творчі педагоги-хореографи Мартиненко Людмила Володимирівна (2005), Проневич Анна Олександрівна, Лопатко Тетяна Петрівна, акомпаніатори Власенко Віктор Максимович, Перхайло Тетяна Василівна. Про високі досягнення ансамблю свідчать перемоги в різноманітних конкурсах та фестивалях, безліч почесних нагород. Займаючись популяризацією народного танцю, народних традицій, колектив веде активну гастрольну діяльність, чим покращує імідж нашої країни, знайомить мешканців Великобританії, Німеччини, Данії, Швеції, Італії, Болгарії, Молдови, Туреччини з традиціями і культурою нашої країни, нашого міста. В 2010 році ансамблю «Радість» було присвоєне високе звання «Народний художній колектив», а в 2015 і 2020 роках це звання було підтверджено.

Хочеться сказати про керівника Народного хореографічного ансамблю «Радість» Хижну Ірину Альбертівну - дуже творчу, активну, багатогранну особистість, яка веде активну педагогічну і методичну діяльність. Нагороджена знаком «Відмінник освіти України» у 2008 році, в 2012 році Хижна І.А. стала переможцем міського конкурсу «Керівник гуртка – 2012», в 2015 році – переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості». В 2021 році отримала нагрудний знак «Василь Сухомлинський».

З 2014 року балетмейтром колективу працює Старовойтов Василь Юрійович - творча, яскрава особистяість, який нині захищає країну від російської армади. Також до боротьби за незалежність України долучились випукники колективу: Соколов Сергій, Тименко Роман, Третяк Антон, Чабанюк Ростик, Фомічан Вінсен.

В 1999 року був створений  ансамбль сучасного танцю «Грація» Пилипчук Наталією Василівною. Завдяки наполегливій і клопіткій роботі над розвитком колективу, хореографічній майстерності вихованців колектив “Грація” є неодноразовим переможцем всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Юним танцівникам аплодували глядачі Болгарії, Німеччини, Польщі, Єгипту, Італії. В 2010 році за високі досягнення в галузі хореографічного мистецтва ансамблю «Грація» було присвоєне високе звання «Зразковий художній колектив», а в 2015 це звання було підтверджено. В 2020 році колективу “Грація”, який є гордістю міста та Київської області, присвоєне звання “Народний художній колектив”. Протягом 9 років в колективі працювала ініціативна, активна, творча особистість - Пилипчук Анна Сергіївна, випускниця “Грації”. З 2023 року керівником Народного хореографічного ансамблю “Грація” є Колупайло Марія Юріївна, обдарована випускниця колективу. Працюючи поряд з творчим акомпаніатором-професіоналом Марченко Ольгою Сергіївною, вона внесла в роботу колективу багато нового та креативного.

З 2021 року в закладі працює колектив черлідингу «The best», керівник Проневич Анна Олександрівна, з 2022 році – хореграфічний колектив «Пульс», керівник Холод Валерія Олександрівна.

На базах ліцеїв старостинських округів працють хореографічні гуртки: «Діамант», Кучаківський ліцей ім.гетьмана Івана Сулими, керівник. Людмила Анатоліївна Назаренко та «Фенікс», Сеньківський ліцей ім. Андрія Верхогляда, керівник Олена Миколаївна Петруня.

В 1996 році Бурчак Жанною Іванівною, заслуженим працівником культури України, був створений вокальний ансамбль «Веселочка». Перший виступ новоствореного колективу відбувся весною 1996 року, з цього часу ведеться його історія. За високі досягнення в професійному мистецтві, пропаганду української дитячої пісні та хорового мистецтва в 2008 році він отримав почесне звання «Зразковий художній колектив», в 2013 та році це звання було підтверджено.

З 2013 року до керівництва колективом долучились Крастиченко Вікторія Василівна та Вишняк Олена Олексіївна. Завдяки їх таланту, майстерності, неймовірній любові до української пісні колектив досягнув нового рівня розвитку – в 2018 році йому було присвоєно почесне звання «Народний художній колектив».

В 2021році керівником колективу була відома в місті та області естрадна співачка Брова Тетяна. З 2022 року керівником Народного вокального колективу «Веселочка» також є його випускниця Новоселецька Яна Едуардівна, завдяки якій колектив отримав нову молодіжну енергію, новий репертуар, нові перемоги.

В 2015 році в складі Народного вокального ансамблю «Веселочка» Олена Олексіївна вокальну групу «Cherry-berry», яка вражає глядачів своїм непересічним репертуаром і високим рівнем виконавської майстерності.

Окремо хочеться сказати про талановитого музиканта, справжнього майстра своєї справи Вишняк Олену Олексіївну. Протягом десятків років кожен захід, кожне свято в місті, організатором якого був Бориспільський БДЮТ «Дивоцвіт», не обходився без її музичного оформлення, що є одним з головних чинників успішного проведення заходів.

Зразкове творче об’єднання «Клуб лідер», керівники Тименко Ірина Тарасівна (2007-2015 рік), Чуловська Ольга Сергіївна (2015-2018 рік) – один із найпопулярніших гуртків закладу. В його складі і дружина юних пожежних, і команда інтелектуалів, і молодіжний трудовий загін, і шоу- група, і екологічна агітбригада, і команда КВК, і ляльковий театр. В 2013 році творчому об'єднанню «Клуб «Лідер» було присвоєне почесне звання «Зразковий творчий колектив». В 2018 році це звання було підтверджено. На його основі в 2007 році створено дитячу громадську організацію «Асоціація учнівського самоврядування», незмінним координатором і натхненником якого є Тименко Наталія Іванівна.

Протягом багатьох років вихованці закладу мали унікальну можливість - переглядати лялькові вистави, не виїзджаючи до київських театрів, адже в закладі працював гурток лялькового театру «Казковий водевіль». Започаткували його ще в далекому 1995 році подружжя - Книги Іван Дем’янович та Лілія Миколаїна – професіонали-ляльководи. Потім керівниками гуртка були Кубрак І.А., Шведенко В.В. Вистави користувались великою популярністю і мали пізнавальний характер – вони вчили малечу правилам дорожнього руху, правилам пожежної безпеки, бути обережним вдома, на кризі, з незнайомцями. Сьогодні в закладі працює Власова Марія Миколаївна, режисер.

В когорті славетних творчих колективів, які є і були гордістю БДЮТ «Дивоцвіт», хочеться згадати оригінальний і фантастичний колектив - театр мод «Ладушки», керівником якого, творчим автором була Сарканіч Галина Костянтинівна. Вихованки театру мод «Ладушки», демонструючи оригінальні в'язані вироби, створені власними руками, в 2010 році отримали почесне звання «Зразковий художній колектив», а в 2015 підтвердили його.

Належне місце в розвитку дитячих талантів по праву належить Зразковій творчій студії «Чабрець», керівник Тименко Наталія Іванівна, яка займається театральною діяльністю, підготовкою ведучих, проведенням свят, ігрових програм та масових дійств. Учасники студії - переможці конкусів та фестивалів. За високий рівень виконавської майстерності в 2013 році творчій студії «Чабрець» було присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», в 2018 році це звання було підтверджено. З 2023 року до керівницва студією долучилась випускниця «Чабреця» – Міщенко Анна Максимівна

Зразковий художній колектив студія образотворчої діяльності «Райдуга» - таку назву має студія образотворчої діяльності, яку створила  Грущак Світлана В'ячеславівна. Нинішнім керівником надзвичайно популірного гуртка є Лутфулліна Анна Вікторівна. Діти навчаються досконало володіти пензликом і фарбами, ліпити, працювати з різними матеріалами, створювати маленькі шедеври використовуючи різноманітні види технік: графіку, живопис, декупаж. Також у студії діти знайомляться з формотворенням, квілінгом, вивчають основи дизайну та проектування. Вихованці Зразкової творчої студії «Райдуга» - постійні переможці обласних та Всеукраїнських конкурсів. Багато випускників обрали художню діяльність майбутньою професією. Серед випускників є художники і дизайнери, архітектори та інженери, модельєри та будівельники. В 2010 році студії образотворчої діяльності «Райдуга» було присвоєне високе звання «Зразковий художній колектив», а в 2015, 2020 роках це звання було підтверджено. Випускницею Зразкової творчої студії «Райдуга» є Тименко Ірина Тарасівна, відома в місті художниця, керівник гуртка «Лис Микита». Також гуртки малювання вели Гур»єва Олена Іванівна, Ніжинська Ірина Валентинівна, Лой Наталія Василівна.

В 2020 році БДЮТ «Дивоцвіт» збагатився неймовірно талановитою, майстринею Юлією Петренко, керівником гуртка «Академія олівця». Протягом короткого часу вихованці Юлії Миколаївни стали відомими не тільки в місті, області, а й за кордоном. Вони - учасники і переможці великої кількості конкурсів і фестивалів. Сама Юлія Миколаївна – членкиня Національної спілки художників України та Української асоціації ручної творчості. багаторазова переможниця міжнародних та всеукраїнських мистецьких і освітянських конкурсів, ілюстраторка дитячих журналів та навчально-пізнавальних книг.

Далеко не кожен позашкільний заклад області може похвалитися існуванням Дружини юних пожежних рятувальників, керівники Кубрак Ірина Анатоліївна, 1999-2010, Тименко Ірина Тарасівна, 2010-2015. А БДЮТ «Дивоцвіт» може. І не тільки тим, що вона існувала протягом 16 років, а ще й високими її досягненнями. Протягом цих років команда ДЮП - постійний переможець обласних змагань, з 1999-2004 рік та з 2010-2012 року її учасники представляли всю Київщину на Всеукраїнських фестивалях, звідки неодмінно повертались з високими нагородами. Завдання дружини юних пожежних – в цікавій, доступній, веселій формі донести і маленьким, і дорослим, що треба «бути завжди обережним, вчити правила протипожежні». В 2024 році з приходом Міщенко Анни Максимівни дюпівський рух в закладі відродився – юні пожежники почали знову розповідати юним бориспільцям про правила безпеки.

Великою популярністю серед дітей міста заслужено користуються гуртки, що займаються вивченням англійської мови: «Merry English». Почали працювати гуртки з 1991 року. Зараз це - 15 груп, 190 дітей і 4 викладачі: Мазай Неля Миколаївна, Дідок Анна Валеріївна, Янкова Уляна Іванівна, Кобильчак Анастасія Ігорівна. Дітей не тільки вчать розуміти мову, правильно говорити і писати нею, а й знайомлять з культурою інших країн, літературою, традиціями. Тому першочерговим є соціокультурний елемент вивчення іноземної мови. Вихованці цих гуртків не тільки навчаються, а й виховуються, адже керівники гуртків дуже творчі, захоплені своєю справою люди, проводять багато різноманітних заходів: родинні свята, День подяки, Halloween, «Щасливий випадок», День довкілля. Уроки проводяться в цікавій оригінальній формі, використовується музика, пісні, театралізація. Поряд з викладачами працюють і акомпаніатори. Особливо хочеться відзначити творчу роботу Корсун Тамари Олександрівни, яка працювала в закладі з перших років його заснування.

Пам’ятаємо і пишаємось педагогами, які працювали і навчали англійської мови не одне покоління юних бориспільців: Єгорова Наталія Павлівна, Дем’янчик Катерина Федорівна, Клюєва Олександра Анатоліївна, Борбат Ірина Анатоліївна, Шилофост Владислава Олександрівна, Хайдо Аліса Юсефівна, Малогловець Наталія Олександрівна, Рошка Світлана Вікторівна, Шванц Анатолій Васильвич. Це імена педагогів, завдяки яким гуртки з вивчення англійської мови завжди є популярними і авторитетними серед бориспільців.

З самого початку заснування закладу і до сьогоднішнього часу працюють гуртки декоративно-вжиткового мистецтва. Важко уявити, що з крихітних піщинок бісеру можна створити неперевершені шедеври. Прикраси, скриньки, капелюшки, сувеніри ручної роботи – результат скрупульозної й наполегливої праці вихованців гуртка «Фантазія», керівником якого є Онуфрієнко Олена Іванівна.

На гуртку «Попелюшка» діти займаються різними видами роботи: м'які іграшки, вироби з соломи та бісеру, лозоплетіння, випилювання, аплікації з природного матеріалу - це ще не повний перелік того, чим захоплюється Лоскутова Олена Анатоліївна та її вихованці.

«Модниця» – так називається гурткок, керівником якого є креативна Федорченко Ірина Миколаївна.

На гуртку «Вулик ідей» Шевчук Тамара Анатоліївна навчає діток малювати, робити аплікації, ліпити, займається розвитком мовленнєвої діяльності.

«Арт майстерня», керівник Бодашко Олександра Юріївна, навчає дітей початковому технічному малюванню.

Творити голкою і ниткою багато років навчала дітей Ольга Миколаївна Дунай, керівник гуртка «Вишивка».

Вихованці гуртків декоративно–вжиткового мистецтва є переможцями та дипломантами міських та обласних конкурсів: «Новорічний подарунок», «Подарунок для мами», «Великодні писанки», «Таланти твої, Бориспільщино», «Неосяжна моя Україна», «Скарби рідного краю», «Дитинства пісня Великодня», «Космічні фантазії».

В свій час в гуртках декоративно-ужиткового відділу працювали: Новікова Ірина Михайлівна, Стоячко Наталія Вікторівна, Юрченко Ольга Анастасіївна, Кулік Ольга Григорівна, Волошина Ольга Георгіївна, Федорова Наталія Павлівна.

З 2021 році році в зв'язку з реформуванням бориспільської громади, до роботи в Бориспільському БДЮТ «Дивоцвіт» долучились майстри декоративно-ужиткового мистецтва, які працюють на базах ліцеїв старостинських округів. В Кучаківському ліцеї ім.гетьмана Івана Сулими працють Вергун Валентина Іванівна та Мартинюк Наталія Валентинівна – керівники гуртків малювання «Чарівний пензлик» та «Мальви». На базі Любарецького ліцею навчають діток творити цікавинки власними руками керівники гуртків «Оберіг» Хайнюк Олена Іванівна та Ігнатьєва Тамара Михайлівна – гурток «Талант».

Протягом багатьох років в Бориспільському БДЮТ «Дивоцвіт» працюють гуртки дослідно-експериментального, гуманітарного та еколого-натуралістичного напрямів: «Юний натураліст», «Юний дослідник».

З 2008 року в Бориспільському БДЮТ «Дивоцвіт» працює психолог Демченко Леся Дмитрівна. Робота психолога на сьогодні займає провідне місце в системі роботи закладу шляхом діагностики, консультування, профілактики, психологопедагогічної корекції, вчасного надання допомоги вихованцям, педагогам, батькам.

Гурток «Повір у себе» забезпечує цілісне входження дітей з особливими потребами в загальноосвітній простір та робить наш позашкільний навчальний заклад відкритим для всіх категорій дітей.

В 2023 році були відкриті гуртки настільних ігор «Грайленд», «Вишита сорочка», «В'язання», хореографії «Просто танцюй».

Хочеться відмітити випускників, які повернулись працювати в Бориспільський БДЮТ «Дивоцвіт», ставши справжніми професіоналами своєї справи: Тименко Ірина – керівник гуртка з образотворчого мистецтва «Лис Микита», Мартиненко Людмила – керівник Народного хореографічного ансамблю «Радість», Колупайло Марія – керівник Народного хореографічного ансамблю «Грація», Дідок Анна – керівник гуртка з вивчення англійської мови, Міщенко Анна – методист, керівник Зразкової творчої студії «Чабрець» , Яна Новоселецька - керівник Народного вокального ансамблю «Веселочка».

Щороку в Бориспільському БДЮТ «Дивоцвіт» навчаються більше 2 тисяч юних бориспільців. І потреба в отриманні нових знань, в розвитку вмінь і можливостей дітей тільки зростає. Є потреба в розширенні приміщення закладу. Тому в 2016 році рішенням Бориспільської міської ради відкрили додаткове приміщення по вулиці Глібова, 1. Також гуртки БДЮТ «Дивоцвіт» працюють на базі Центру туризму і краєзнавства та ЗЗСО.

Ми віримо, що наш Дім стане більшим, просторішим, зможе приймати все нові і нові покоління юних талантів. А якщо дуже вірити, то бажання обов'язково здійсняться.