Гімн БДЮТ "Дивоцвіт":


Email FB YT Фото
Головна сторінка Новини Розклад роботи гуртків Фінансова діяльність ОБЖД

Інші навчальні заклади м. Бориспіль

Асоціація учнівського самоврядування

На даному етапі розвитку нашої держави необхідно формувати активну громадську позицію кожної людини. Для цього необхідно вже з дитячого віку виховувати у дітей такі якості як відповідальність, активність, небайдужість та толерантність. Тому, крім загальноосвітньої школи, треба пройти і школу громадянської активності та діяльності, визначитися зі своїми бажаннями, розвивати уміння і навички.

Отже, постає завдання формування навички самоврядування, розвивати соціальну активність, відповідальність у вихованців. Саме дитяче самоврядування дає можливість реалізувати себе в соціумі, навчитися мислити, формулювати і висловлювати свої думки, відчувати себе особистістю. Саме тому, при Будинку дитячої та юнацької творчості діє Асоціація учнівського самоврядування міста Борисполя.

Мета роботи АУС:

 • здійснення діяльності, спрямованої на реалізацію та захист своїх прав і свобод, творчих здібностей, задоволення власних інтересів, які не суперечать законодавству, та соціальне становлення дітей як повноправних членів суспільства;
 • виховання всебічнорозвиненої особистості із чіткою громадською позицією, конкретно сформованими поглядами та інтересами;
 • розвиток організаторських умінь та навичок дітей;

Завдання, які ставить перед собою АУС:

 • активізація процесу діяльності органів дитячого самоврядування на рівні міста та загальноосвітніх закладів, участь молоді в прийнятті рішень;
 • виховання справжніх громадян України, здатних до свідомого суспільного вибору;
 • захист прав та інтересів дітей на різних рівнях;
 • створення умов для самореалізації учнівської молоді, залучення її до участі у прийнятті рішень на рівні міста, школи, позашкільного закладу;
 • всебічна реалізація дітьми та підлітками своїх інтересів, здібностей, прав та свобод на засадах загальнолюдських цінностей;
 • поширення серед дітей інформації про шляхи захисту своїх прав та свобод;
 • налагодження контактів, обмін інформацією, координація дій учасників парламенту та реалізація спільних проектів;
 • задоволення духовних потреб молодого покоління;
 • набуття молодим поколінням необхідного соціального досвіду;
 • вивчення звичаїв, обрядів, традицій різних регіонів України;
 • забезпечення умов для реалізації прав учнівської молоді на активну пізнавальну діяльність, духовний, інтелектуальний та фізичний розвиток;
 • формування активної позиції кожної особистості, вироблення умінь та навичок співробітництва в умовах діяльності дитячої громадської організації;
 • якнайширше залучення дітей та молоді до участі в організації свого життя та діяльності, прийняття необхідних для цього рішень на міському рівні;
 • формування навичок самоврядування, соціальної активності і соціальної відповідальності у процесі практичної громадської діяльності;
 • формування особистості, її суспільно-громадського досвіду, розвитку, стимулу, реалізація творчого потенціалу.

В центрі уваги нашої роботи є дитина, її особистість. Тільки власним прикладом активної життєвої позиції та за рахунок організації виховних заходів можливо формувати справжнього лідера.

Напрями роботи АУС

Напрями роботи АУС мають необмежені можливості і можуть змінюватися чи розширюватись залежно від бажань ради лідерів і пропозицій нових членів організації. Але за роки роботи обрано головних сім напрямів, які користуються популярністю і досягають в роботі певні результати [Додаток 2.2].

Комісія «Партнерства та права» має на меті співпрацювати з представниками батьківського комітету, педагогами, органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації, громадськими організаціями та вчити дітей захищати свої права та інтереси учнів під час конфліктних і спірних питань, організовувати правову освіту членів АУС, створювати основні документи організації та налагоджувати стосунки з правозахисними структурами. Комісія «партнерства та права» розробила кодекс етики лідера АУС [Додаток 2.9, 2.15, 2.19, 2.20].

Комісія «Культури і дозвілля» має займатися плануванням, організацією та проведенням різноманітних заходів для дітей різного віку та налагодженням співпраці з комісіями. Від роботи цієї комісії залежить дозвілля членів АУС, імідж і популяризація членства в організації, бо цікаве дозвілля в підлітковому віці є основним критерієм і стимулом.

Організовано та проведено багато заходів: Інтелектуальні ігри, «Громадянське суспільство», конкурс «Я - лідер», «Веселковий експрес», «Фольклорний експрес», фестиваль гумору «Горобці», конкурс серед хлопців до Дня Захисника Вітчизни, «Містер Х», вечірка в стилі мультфільмів, вечірка «Стиляг», «Лідерський бал», святкування до Дня Закоханих, концертна програма «Не знаєш милого – не маєш майбутнього!», участь у організації міського свята до Дня Захисту дітей, конкурс на кращу модель учнівського самоврядування в школі та багато інших [ Додаток 2.9, 2.11, 2.13, 2.19].

Комісія «Патріот» тісно співпрацює з комісією «Культури та дозвілля», але основний напрям її роботи – це патріотичне виховання дітей та молоді. Всі заходи пронизані духом патріотизму і любові до рідного краю, гордості за свою Батьківщину і популяризації своєї роботи. Акція «Ми за чисту українську мову», концертна програма до Дня рідної мови, до Дня Конституції, до Дня Незалежності, заходи до Дня міста, шоу-програма «Я люблю Україну», інтелектуальні ігри «Моє рідне місто» - ось неповний перелік роботи справжніх «Патріотів» [ Додаток 2.9, 2.16, 2.17, 2.19].

Комісія «Екології і здорового способу життя» пропагує: екологічно чисту їжу, чисті вулиці, парки і сади, здоров'я населення, крім пропаганди (листівок, плакатів, ЗМІ, конкурсів агітбригад), активно саджає клумби та дерева, зберігає водойми, будує годівниці, досліджує вплив промислових об'єктів на екологію Бориспільщини.

Проведено такі заходи: акція «Посади дерево», «Зробим наше місто чистим», «Благоустрій міста – справа кожного», акція проведена на День молоді «Молодь обирає здоров'я», біг по вулицях міста «Обери здоровий спосіб життя», дебати «Вегетаріанство. За і проти», круглий стіл «Чи впливає антиреклама проти куріння та алкоголю на свідомість підлітка?», акція присвячена Міжнародному дню боротьби з ВІЛ, СНІД «Світло згаслих зірок», конкурс екологічних агітбригад «Ми обираємо здоров'я», майстер-клас із хореографії «Танці – це здоров'я», турнір футбольних команд «Кубок АУС», акція «Збережемо історичні місця нашого міста» (озеленення Книшового кладовища) та інші [Додаток 2.9, 2.12, 2.14, 2.19].

Комісія «Милосердя» працює з людьми похилого віку, ветеранами, соціально-незахищеними дітьми та всіми хто потребує допомоги. Найбільні друзі АУС – це реабілітаційний центр для дітей інвалідів «Наш дім» - ігрові програми, лялькові вистави концерти та просто години спілкування – зробили життя дітей змістовним і цікавішим [Додаток 2.9, 2.19].

Комісія «По роботі з молодшими школярами» вміє робити все: проводити заходи, тренінги, займатися спортом, пропагувати здоровий спосіб життя, організовувати концерти, проводять лялькові вистави, вони виховують майбутніх лідерів, організація роботи зі службою у справах дітей, громадськими організаціями, психологами загальноосвітніх заходів [Додаток 2.9, 2.19].

Комісія «Преси та інформації» організували діяльність прес-центрів, шкільних радіо, постійно проводить соціологічні опитування, рейтинг тощо. Все місто знає про заходи, які проводить АУС, бо про них постійно повідомляється на міському радіо в дитячій програмі та сторінках міських газет [Додаток 2.9, 2.19, 2.22].

Успіх роботи цієї комісії – забезпечує робота гуртка радіожурналістики при БДЮТ і співпраця з місцевими ЗМІ, які координують і допомагаєть членам комісії «Преси та інформації». Добре налагоджена робота допомагає в популяризації та піднятті іміджу роботи всієї асоціації.

Невід'ємною і дуже важливою є робота з дорослими:

 • Семінар для координаторів (1 раз в місяць).
 • Коференції для класних керівників.
 • Підписання угод.
 • Дебати з депутатами.
 • Інтелектуальні ігри з Асоціацією батьків.
 • Круглий стіл з міським головою.

Всі ці роки ми ступали по кроку, інколи бігли вперед або натикались на стіну байдужості і нерозуміння, але зараз наші кроки до лідерства [Додаток 2.19] впевнені і наповнені натхненням.

Почавши роботу із створення міської організації (спочатку 4 комісії), проводили активну роботу з батьками та вчительськими колективами доказуючи право на існування.

Наступним кроком була активна участь в обласних заходах і створення власних ЗМІ. Майже рік було потрачено на організацію роботи в школах і самоврядування в класі. Наші старші лідери є делегатами ОРДК та Всеукраїнської ради старшокласників. Всі сходинки нами пройдені, може не всі вгору, інколи вниз, або в ширину, але ростуть нові діти і ми знову готові до нових звершень.

Схема «Розвиток лідерства»

Етапи розвитку лідерства

Структура Асоціації учнівського самоврядування м. Борисполя

Партнерство в роботі АУС м.Борисполя

Сходинки до лідерства