Гімн закладу:


Email FB YT Фото
Головна сторінка Новини Моніторинг якості освіти Розклад роботи гуртків Національно-патріотичне виховання  Фінансова діяльність ОБЖД Стоп-булінг

Інші навчальні заклади м. Бориспіль

Асоціація учнівського самоврядування

На даному етапі розвитку нашої держави необхідно формувати активну громадську позицію кожної людини. Для цього необхідно вже з дитячого віку виховувати у дітей такі якості як відповідальність, активність, небайдужість та толерантність. Тому, крім загальноосвітньої школи, треба пройти і школу громадянської активності та діяльності, визначитися зі своїми бажаннями, розвивати уміння і навички.

Отже, постає завдання формування навички самоврядування, розвивати соціальну активність, відповідальність у вихованців. Саме дитяче самоврядування дає можливість реалізувати себе в соціумі, навчитися мислити, формулювати і висловлювати свої думки, відчувати себе особистістю. Саме тому, при Будинку дитячої та юнацької творчості діє Асоціація учнівського самоврядування міста Борисполя.

Мета роботи АУС:

  • здійснення діяльності, спрямованої на реалізацію та захист своїх прав і свобод, творчих здібностей, задоволення власних інтересів, які не суперечать законодавству, та соціальне становлення дітей як повноправних членів суспільства;
  • виховання всебічнорозвиненої особистості із чіткою громадською позицією, конкретно сформованими поглядами та інтересами;
  • розвиток організаторських умінь та навичок дітей;

Завдання, які ставить перед собою АУС:

  • активізація процесу діяльності органів дитячого самоврядування на рівні міста та загальноосвітніх закладів, участь молоді в прийнятті рішень;
  • виховання справжніх громадян України, здатних до свідомого суспільного вибору;
  • захист прав та інтересів дітей на різних рівнях;
  • створення умов для самореалізації учнівської молоді, залучення її до участі у прийнятті рішень на рівні міста, школи, позашкільного закладу;
  • всебічна реалізація дітьми та підлітками своїх інтересів, здібностей, прав та свобод на засадах загальнолюдських цінностей;
  • поширення серед дітей інформації про шляхи захисту своїх прав та свобод;
  • налагодження контактів, обмін інформацією, координація дій учасників парламенту та реалізація спільних проектів;
  • задоволення духовних потреб молодого покоління;
  • набуття молодим поколінням необхідного соціального досвіду;
  • вивчення звичаїв, обрядів, традицій різних регіонів України;
  • забезпечення умов для реалізації прав учнівської молоді на активну пізнавальну діяльність, духовний, інтелектуальний та фізичний розвиток;
  • формування активної позиції кожної особистості, вироблення умінь та навичок співробітництва в умовах діяльності дитячої громадської організації;
  • якнайширше залучення дітей та молоді до участі в організації свого життя та діяльності, прийняття необхідних для цього рішень на міському рівні;
  • формування навичок самоврядування, соціальної активності і соціальної відповідальності у процесі практичної громадської діяльності;
  • формування особистості, її суспільно-громадського досвіду, розвитку, стимулу, реалізація творчого потенціалу.

В центрі уваги нашої роботи є дитина, її особистість. Тільки власним прикладом активної життєвої позиції та за рахунок організації виховних заходів можливо формувати справжнього лідера.

Напрями роботи АУС

Напрями роботи АУС мають необмежені можливості і можуть змінюватися чи розширюватись залежно від бажань ради лідерів і пропозицій нових членів організації. Але за роки роботи обрано головних сім напрямів, які користуються популярністю і досягають в роботі певні результати [Додаток 2.2].

Комісія «Партнерства та права» має на меті співпрацювати з представниками батьківського комітету, педагогами, органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації, громадськими організаціями та вчити дітей захищати свої права та інтереси учнів під час конфліктних і спірних питань, організовувати правову освіту членів АУС, створювати основні документи організації та налагоджувати стосунки з правозахисними структурами. Комісія «партнерства та права» розробила кодекс етики лідера АУС [Додаток 2.9, 2.15, 2.19, 2.20].

Комісія «Культури і дозвілля» має займатися плануванням, організацією та проведенням різноманітних заходів для дітей різного віку та налагодженням співпраці з комісіями. Від роботи цієї комісії залежить дозвілля членів АУС, імідж і популяризація членства в організації, бо цікаве дозвілля в підлітковому віці є основним критерієм і стимулом.

Організовано та проведено багато заходів: Інтелектуальні ігри, «Громадянське суспільство», конкурс «Я - лідер», «Веселковий експрес», «Фольклорний експрес», фестиваль гумору «Горобці», конкурс серед хлопців до Дня Захисника Вітчизни, «Містер Х», вечірка в стилі мультфільмів, вечірка «Стиляг», «Лідерський бал», святкування до Дня Закоханих, концертна програма «Не знаєш милого – не маєш майбутнього!», участь у організації міського свята до Дня Захисту дітей, конкурс на кращу модель учнівського самоврядування в школі та багато інших [ Додаток 2.9, 2.11, 2.13, 2.19].

Комісія «Патріот» тісно співпрацює з комісією «Культури та дозвілля», але основний напрям її роботи – це патріотичне виховання дітей та молоді. Всі заходи пронизані духом патріотизму і любові до рідного краю, гордості за свою Батьківщину і популяризації своєї роботи. Акція «Ми за чисту українську мову», концертна програма до Дня рідної мови, до Дня Конституції, до Дня Незалежності, заходи до Дня міста, шоу-програма «Я люблю Україну», інтелектуальні ігри «Моє рідне місто» - ось неповний перелік роботи справжніх «Патріотів» [ Додаток 2.9, 2.16, 2.17, 2.19].

Комісія «Екології і здорового способу життя» пропагує: екологічно чисту їжу, чисті вулиці, парки і сади, здоров'я населення, крім пропаганди (листівок, плакатів, ЗМІ, конкурсів агітбригад), активно саджає клумби та дерева, зберігає водойми, будує годівниці, досліджує вплив промислових об'єктів на екологію Бориспільщини.

Проведено такі заходи: акція «Посади дерево», «Зробим наше місто чистим», «Благоустрій міста – справа кожного», акція проведена на День молоді «Молодь обирає здоров'я», біг по вулицях міста «Обери здоровий спосіб життя», дебати «Вегетаріанство. За і проти», круглий стіл «Чи впливає антиреклама проти куріння та алкоголю на свідомість підлітка?», акція присвячена Міжнародному дню боротьби з ВІЛ, СНІД «Світло згаслих зірок», конкурс екологічних агітбригад «Ми обираємо здоров'я», майстер-клас із хореографії «Танці – це здоров'я», турнір футбольних команд «Кубок АУС», акція «Збережемо історичні місця нашого міста» (озеленення Книшового кладовища) та інші [Додаток 2.9, 2.12, 2.14, 2.19].

Комісія «Милосердя» працює з людьми похилого віку, ветеранами, соціально-незахищеними дітьми та всіми хто потребує допомоги. Найбільні друзі АУС – це реабілітаційний центр для дітей інвалідів «Наш дім» - ігрові програми, лялькові вистави концерти та просто години спілкування – зробили життя дітей змістовним і цікавішим [Додаток 2.9, 2.19].

Комісія «По роботі з молодшими школярами» вміє робити все: проводити заходи, тренінги, займатися спортом, пропагувати здоровий спосіб життя, організовувати концерти, проводять лялькові вистави, вони виховують майбутніх лідерів, організація роботи зі службою у справах дітей, громадськими організаціями, психологами загальноосвітніх заходів [Додаток 2.9, 2.19].

Комісія «Преси та інформації» організували діяльність прес-центрів, шкільних радіо, постійно проводить соціологічні опитування, рейтинг тощо. Все місто знає про заходи, які проводить АУС, бо про них постійно повідомляється на міському радіо в дитячій програмі та сторінках міських газет [Додаток 2.9, 2.19, 2.22].

Успіх роботи цієї комісії – забезпечує робота гуртка радіожурналістики при БДЮТ і співпраця з місцевими ЗМІ, які координують і допомагаєть членам комісії «Преси та інформації». Добре налагоджена робота допомагає в популяризації та піднятті іміджу роботи всієї асоціації.

Невід'ємною і дуже важливою є робота з дорослими:

  • Семінар для координаторів (1 раз в місяць).
  • Коференції для класних керівників.
  • Підписання угод.
  • Дебати з депутатами.
  • Інтелектуальні ігри з Асоціацією батьків.
  • Круглий стіл з міським головою.

Всі ці роки ми ступали по кроку, інколи бігли вперед або натикались на стіну байдужості і нерозуміння, але зараз наші кроки до лідерства [Додаток 2.19] впевнені і наповнені натхненням.

Почавши роботу із створення міської організації (спочатку 4 комісії), проводили активну роботу з батьками та вчительськими колективами доказуючи право на існування.

Наступним кроком була активна участь в обласних заходах і створення власних ЗМІ. Майже рік було потрачено на організацію роботи в школах і самоврядування в класі. Наші старші лідери є делегатами ОРДК та Всеукраїнської ради старшокласників. Всі сходинки нами пройдені, може не всі вгору, інколи вниз, або в ширину, але ростуть нові діти і ми знову готові до нових звершень.

Схема «Розвиток лідерства»

Етапи розвитку лідерства

Структура Асоціації учнівського самоврядування м. Борисполя

Партнерство в роботі АУС м.Борисполя

Сходинки до лідерства