Гімн БДЮТ "Дивоцвіт":


Email FB YT Фото
Головна сторінка Новини Розклад роботи гуртків Фінансова діяльність ОБЖД

Інші навчальні заклади м. Бориспіль

Звіт директора БДЮТ

Звіт директора за 2019–2020 навчальний рік

Будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт» Бориспільської міської ради Київської області (БДЮТ «Дивоцвіт») є комплексним навчально-виховним позашкільним закладом, створеним 01.09.1984 року. Основними завданнями закладу є: реалізація державної політики в галузі освіти, створення умов для задоволення потреб у додатковій освіті, в сфері художньої творчості та декоративно-вжиткового мистецтва, допомога у професійному самовизначенні; виявлення, розвиток і підтримка юних талантів, стимулювання творчого самовдосконалення дітей і юнацтва, організація змістовного дозвілля учнів та молоді.

БДЮТ «Дивоцвіт» організовує свою роботу за принципом добровільності, вільного вибору дітьми видів діяльності, диференціації змісту, форм освіти.

До занять залучаються діти віком з 4 до 21 року.

Основними документами, що визначає та регламентує аспекти діяльності нашого закладу, є Статут БДЮТ «Дивоцвіт», який розроблений на основі положень Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про позашкільну освіту","Положення про позашкільний навчально-виховний заклад", "Конвенції ООН про права дитини" та інших нормативних документів, що регулюють діяльність закладу позашкільної освіти.

Кількість дітей, охоплених гуртковою роботою в БДЮТ «Дивоцвіт» у 2019-2020 навчальному році, становила 1895 вихованців, це 22% від загальної кількості дітей шкільного віку міста. З них 427 дітей дошкільного віку, 738 молодшого шкільного віку, 555 середнього, 265 старшого.

В освітньому закладі сформовані 134 групи, 32 гуртки. 1221 дітей навчаються у 83 групах початкового рівня, 468 дітей у 31 групах основного рівня, 269 дітей у 20 групах вищого рівня. Навчають та виховують дітей 48 педагогічних працівників, 34 керівника гуртка з них 26 основних (12 – мають звання «керівник гуртка-методист») та 8 сумісників.

У 2019-2020 навчальному році заклад працював над єдиною науково-методичною темою: «Формування дитини позашкільника – основний ціннісний орієнтир в роботі закладу позашкільної освіти».

Навчально-виховна програма закладу реалізовувалася за такими напрямками:

НАПРЯМ, ВІДДІЛЕННЯКІЛЬКІСТЬ ГРУПКІЛЬКІСТЬ ДІТЕЙ
Художньо-естетичний55847
Еколого-натуралістичний117
Дослідно-експериментальний210
Соціально-реабілітаційний 226
Гуманітарний напрям14210
Науково-технічний напрям8102
Всього:821212

За рахунок платних послуг в БДЮТ «Дивоцвіт» працювало 52 групи, в яких навчалося 746 дітей

Назва гурткаКількість групКількість дітей
Гурток з вивчення англійської мови26347
Гурток з вивчення німецької мови215
Народний хореографічний ансамбль «Радість»242
Зразковий хореографічний ансамбль «Грація»462
Гурток «Гармонія»115
Народний вокальний колектив «Веселочка»228
Гурток «Малятко»464
Гурток «Пізнайко»466
Гурток «Мозаїка»343
Гурток «Сонечко»464
Всього:52746

Групи в БДЮТ «Дивоцвіт» формуються згідно Положення про позашкільний навчальний заклад та Статуту БДЮТ «Дивоцвіт». Середня наповнюваність у групах за 2019-2020 навчальний рік становила 13 дітей.

Наявна мережа гуртків та об'єднань відповідає типу закладу, стану фінансування, статутним завданням.

На основі щорічного аналізу запитів батьків та інтересів дітей значно розширилася мережа гуртків гуманітарного, науково-технічного, соціально-реабілітаційного, художньо-естетичного напрямків.

Керівники гуртків БДЮТ «Дивоцвіт» велику увагу приділяють роботі з соціально-незахищеними дітьми. Згідно статистичних даних 2019-2020н. р. в закладі навчалися: діти сироти – 0, діти інваліди – 11, діти позбавлені батьківського піклування - 1, з багатодітних сімей – 94, малозабезпечених – 18, особи переміщені з тимчасово окупованої території – 7, діти учасників АТО – 29. Для дітей даних категорій педагоги організовували та проводили різноманітні виховні та інтелектуальні заходи. Освітній процес у гуртках та творчих об'єднаннях здійснювався згідно навчальних планів та програм. Педагоги працювали за навчальними програмами різного рівня, затвердженими управлінням освіти і науки Бориспільської міської ради та МОН України.

Заняття гуртків проводилися і на базі освітніх закладів: Загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 імені Ю.Головатого, Загальноосвітньої школи I-III ступенів №6, Бориспільського академічного ліцею, міської центральної бібліотеки на підставі відповідних угод із закладами освіти.

Під час канікулярних періодів БДЮТ «Дивоцвіт» працював за окремим розкладом та окремим планом виховних заходів. Для юних бориспільців проводилося багато цікавих заходів, лялькових вистав, інтелектуальних конкурсів. Вже більше десяти років на зимових та літніх канікулах вихованці Зразкового творчого об»єднання «Клуб «Лідер» проводять навчання лідерської зміни на «Школі лідерів».

Організація освітнього процесу здійснювалась відповідно до річного плану роботи, складеного з урахуванням методичних рекомендацій щодо планування діяльності закладів позашкільної освіти. План розглядався на засіданні педагогічної ради БДЮТ «Дивоцвіт» та затверджувався начальником управління освіти і науки Бориспільської міської ради.

У 2019-2020 навчальному році вихованці закладу брали активну участь в різноманітних конкурсах та отримали багато перемог.

Результативність участі:
Міські конкурси:
      І місць - 27
      ІІ – 24
      ІІІ – 10
      Гран-прі – 3
      Всього: 64
Обласні конкурси:
      І місць - 7
      ІІ – 7
      ІІІ – 5
      Всього: 19
Всеукраїнські конкурси:
      І місць – 3
      ІІ – 2
      ІІІ – 3
      Всього: 8
Міжнародні конкурси:
      І місць – 13
      ІІ – 6
      ІІІ – 5
      Гран-прі – 2
      Всього: 26

Успішне виконання завдань позашкільної освіти і виховання значною мірою залежить від наполегливої праці організаторів методичної роботи – заступників директора, методистів та керівників методичних об'єднань. Протягом навчального року продуктивно працювали педради, методради, наради, методичні об'єднання, творчі групи. Проведені семінари, майстер- класи, обласні педстудії.

Досвідчені педагогічні працівники БДЮТ «Дивоцвіт», організували та провели дві обласні педагогічні студії:

  • для керівників гуртків "Університет майбутнього вчителя» на тему: «Педагогічне спілкування як складова педагогічної діяльності»;( Тименко Н.І., Шуменко Л.Д., Федорченко І.М.);
  • для керівників гуртків художньо-естетичного напряму: «Художньо-естетичне виховання як засіб формування особистості патріота в закладі позашкільної освіти" (Тименко Н.І., керівник Зразкової творчої студії «Чабрець», Хижна І.А., керівник Народного хореографічного ансамблю «Радість», Вишняк О.О., керівник групи «Черрі-беррі» Народного вокального колективу «Веселочка»).

Професійну майстерність керівники гуртків підтверджували перемогами у професійних конкурсах.

Переможцями обласного конкурсу віртуальних науково-методичних розробок з художньо-естетичного напряму позашкільної освіти стали:

  • Тименко Н.І.- директор, Артамкіна В.В. – методист – І місце в номінації «Творчий методичний проєкт» з проєктом «Квітни, моя родино!»;
  • Вишняк О.О. – методист - І місце з проєктом «Дистанційний вокальний конкурс «Голос Веселочки».
  • Вишняк О.О – методист в номінації «Навчально–методичні рекомендації» І місце за роботу «Методичні рекомендації для концертмейстерів (акомпаніаторів) позашкільних закладів»;
  • Ілляш І.І.- керівник гуртка розвитку дитини «Пізнайко» в номінації «Сценарій виховного чи розважального заходу для дітей та учнівської молоді», ІІ місце за сценарій квест-гри з елементами театралізації «Що осінь щедра нам принесла?».

Творчі керівники гуртків поширювали свій передовий педагогічний досвід роботи у фахових та періодичних виданнях:

  • стаття Тименко Н.І. «Позашкільний заклад освіти на ринку освітніх послуг». Збірник «Позиціонування закладу освіти засобами новітніх технологій менеджменту»: Матеріали Всеукраїнського науково-методологічного семінару 17 жовтня 2019 р. Київ – Бориспіль: ДЗВО «Університет менеджменту освіти». 2019, 130 с. URL: http://umo.edu.ua/materiali-konferencij-nimp;
  • стаття Рассохи В.В. «Дослідження рідкісних видів рослин Бориспільського району» надрукована в збірнику: Всеукраїнська серпнева конференція для методистів закладів позашкільної освіти еколого – натуралістичного напряму, фахівців інститутів післядипломної педагогічної освіти, директорів, заступників директорів та вчителів біології ЗЗСО «Педагогічний пошук – 2019»,15-16 серпня 2019р.:[ збірник статей та тез доповідей/ за заг. Редакцією доктора педагогічних наук, професора В.В.Вербицького ]. – Київ: «НЕНЦ»,2019. –с.
  • Войціщук Н.А. збірник «Логіка і математика для дошкільнят» Н.А. Київ: Літера ЛТД, 2019.-48с.,вкл.+16с.метод.рек.- Серія «365днів до НУШ».
  • Федорченко І.М. Психореабілітаційна робота з батьками, які виховують дітей особливими потребами / І.М. Федорченко/ Шляхи розвитку науки в сучасних кризових умовах: тези доп. I міжнародної науково-практичної інтернет-конференції, 28-29 травня 2020 р. – Дніпро, 2020. – Т.2. – 611 с.

Адміністрація закладу спрямовує свою роботу на створення для керівників гуртків, всіх необхідних умов для самовдосконалення, підвищення професійного рівня, надає методичну допомогу в фаховому вдосконаленні, та сприяє апробації та впровадженні нових педагогічних технологій в практику. Запровадження нових форм методичної роботи допомагають в здійсненні неперервної освіти педагогічних кадрів.

З метою створення ефективної роботи закладу за якістю досягнення цілей, ми дбаємо про розвиток матеріально-технічної бази. Протягом навчального року був зроблений косметичний ремонт класів, придбані шкільні меблі, технічне обладнання, господарчі товари, канцтовари, матеріали для гурткової роботи (дивитися розділ на сайті закладу, розділ «Фінансова діяльність»). У підтримці стабільності матеріальної бази величезна турбота від Благодійної організації БФ «Дивоцвіт Борисполя», яку створив батьківський комітет. Щиро вдячні за розуміння та підтримку голові Благодійного фонду Шило Наталії Андріївні.

Адміністрація та батьківський комітет завжди турбується про те, щоб діти навчалися і розвивалися у комфортних умовах.