Гімн закладу:


Email FB YT Фото
Головна сторінка Новини Моніторинг якості освіти Розклад роботи гуртків Національно-патріотичне виховання  Фінансова діяльність ОБЖД Стоп-булінг

Інші навчальні заклади м. Бориспіль

Звіт директора Бориспільського БДЮТ "Дивоцвіт"

Звіт директора за 2023–2024 навчальний рік

Бориспільський будинок дитячої та юнацької творчості “Дивоцвіт” Бориспільської міської ради (Бориспільський БДЮТ “Дивоцвіт”) є комплексним закладом позашкільної освіти створеним 01.09.1984 року.

Головною метою діяльності Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт» є надання якісних освітніх послуг в галузі позашкільної освіти та виховання особистості, патріота, лідера, інноватора, здатного успішно вирішувати життєві проблеми.

Основними завданнями закладу є: реалізація державної політики в галузі освіти, створення умов для задоволення потреб у додатковій освіті, в сфері художньої творчості, допомога у професійному самовизначенні; виявлення, розвиток і підтримка юних талантів, стимулювання творчого самовдосконалення дітей і юнацтва, організація змістовного дозвілля учнів та молоді.

Пріоритетними напрямами роботи є:

  • створення комфортного середовища в гуртках з урахуванням інтересів і запитів усіх учасників освітнього процесу;
  • забезпечення оптимальних умов для розвитку й самореалізації кожного вихованця;
  • сприяння  розвитку обдарованої молоді;
  • розвиток науково-педагогічного потенціалу, удосконалення освітньої та інноваційної діяльності закладу;
  • відкритість та інформаційна доступність.

Кількість дітей, охоплених гуртковою роботою в Бориспільському БДЮТ «Дивоцвіт» у 2023-2024 навчальному році, становила 2058 вихованців, 15% від загальної кількості учнів шкіл територіальної громади. З них дітей дошкільного віку 510, молодшого шкільного віку 695, середнього віку 529,  старшого шкільного віку 320.

В освітньому  закладі сформовано 148 груп, 40 гуртки. 1144 дітей навчаються у 78 групі  початкового рівня, 506 дітей у 37 групах основного рівня та 408 дітей у 33 групах вищого рівнів:

  • художньо-естетичний напрям – 82 груп, 1178 вихованців;
  • науково-технічний напрям – 8 груп, 96 вихованців;
  • еколого-натуралістичний напрям – 1 група, 15 вихованців;
  • дослідно-експериментальний напрям – 6 групи, 54 вихованців;
  • соціально-реабілітаційний напрям – 9 груп, 107 вихованців;
  • гуманітарний напрям – 42 групи, 608 вихованців.

Відповідно до перспективного плану розвитку Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт», щороку адміністрація закладу працює над розвитком та оновленням матеріально-технічної бази.

Протягом 2023-2043 навчального року були придбані предмети, матеріали, обладнання та інвентар за рахунок бюджетних коштів:

  • Господарчі та дезинфікуючі матеріали - 26431,0 грн.
  • Будівельні матеріали – 18600,00
  • Мати гімнастичні – 8800,00
  • Нагородна атрибутика - 2300
  • Канцтовари – 3501
  • Питна вода - 5590
  • Матеріали для гурткової роботи - 21947
  • Ремонт укриття - 199975,0

Послуги оплачені за рахунок бюджетних коштів:

  • Охорона об’єкта - 900,00+4080 = 4980
  • Послуги інтернет – 2400
  • Обслуговування та спостереження за станом апаратури пожежної сигналізації - 7680
  • Телефон - 5400

Освітній процес в Бориспільському БДЮТ «Дивоцвіт» здійснюють 49 педагогічних працівників (9 сумісників), 12 мають почесні педагогічні звання «керівник гуртка - методист», 3 - Відмінники освіти України, 1 - педпрацівник нагороджений Нагрудним знаком  МОН України ім. В.Сухомлинського.

Керівники гуртків Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт» велику увагу приділяють роботі з соціально-незахищеними дітьми. Згідно статистичних даних  2023-2024 н.р. в закладі навчалися: кількість дітей-сиріт 6  із малозабезпечених сімей 2, дітей, позбавлених батьківського піклування 0, дітей з особливими освітніми потребами 9, з багатодітних сімей 68, з девіантними проявами поведінки, дітей, з категорії внутрішньо переміщених осіб 60, дітей учасників бойових дій 111.

Для дітей даних категорій педагоги організовували та проводили різноманітні виховні та інтелектуальні заходи. Освітній процес у гуртках та творчих об'єднаннях здійснювався згідно навчальних планів та програм. Педагоги працювали  за навчальними програмами різного рівня, затвердженими педагогічною радою БДЮТ «Дивоцвіт», погодженими управлінням освіти і науки Бориспільської міської ради.

Заняття гуртків  проводилися і на базі освітніх закладів: Бориспільського ліцею «Лідер», Бориспільського академічного ліцею ім. А.Федорчука, Бориспільського ліцею ім. Юрія Головатого, співпрацювали з реабілітаційною установою для осіб з інвалідністю «Наш дім» ім. Валентини Бондаренко на підставі відповідних угод із  закладами освіти.

Організація освітнього процесу здійснювалась  відповідно до річного плану роботи, складеного з урахуванням методичних рекомендацій щодо планування діяльності закладів  позашкільної освіти. План розглядався  на засіданні педагогічної ради Бориспільського БДЮТ “Дивоцвіт” та затверджувався  начальником управління освіти і науки Бориспільської міської ради.

Навчально-методична робота

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», «Про інноваційну діяльність», концепції Нової української школи, наказу Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт» «Про організацію методичної роботи з педагогічними працівниками Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт» у 2023- 2024 навчальному році, від 30  серпня 2023 р. № 56-од та з метою реалізації основних розпорядчих документів,  комплексних програм розвитку освіти Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради КОІПОПК.

У Бориспільському БДЮТ «Дивоцвіт» створена і ефективно працює система колективної та індивідуальної роботи керівників гуртків, яка спрямована на підвищення професійного рівня педагогічних працівників, удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення освітнього процесу та проводиться з урахуванням інтересів і запитів різних категорій педагогів.

Мета науково методичної роботи: підтримувати діловий тонус педагогів, сприяти  розвитку творчого потенціалу керівників гуртків на досягнення позитивних результатів освітнього  процесу.

Педагогічний колектив Бориспільського БДЮТ “Дивоцвіт” у 2023-2024 навчальному році працював над єдиною методичною темою: «Застосування інноваційних інструментів для формування необхідних компетенцій вихованців в ЗПО».

Відповідно обраної теми продовжувалась реалізація  проєкту  з розвитку медіакомпетенції та цифрової грамотності «Сучасний простір позашкільної освіти: перезавантаження та інтеграція». Важливими складовими проєкту  є: поповнення електронного банку даних матеріалами передового педагогічного досвіду,  організація діяльності дистанційних занять, онлайн–семінари, майстер-класи, обласні педстудії, онлайн- конференції, участь педагогів  у конкурсах віртуальних науково - методичних розробках, створення портфоліо педагогічної діяльності, наповнення онлайн сторінки розробками занять, вебсайту, фейсбуку, інстаграму, електронні журнали, участь вихованців в різний онлайн- конкурсах, фестивалях, концертах, онлайн виставках, круглих столах лідерів учнівського самоврядування та багато іншого.

Продуктивно та ефективно працювали педагогічні ради, методичні ради, наради, методичні об’єднання, творчі групи. З метою розвитку професійної компетентності педагогічних працівників були проведені педради на теми: “Організація роботи закладу - ключовий  аспект надання  якісних освітніх послуг”, “Траєкторія професійного зростання педагогів закладу позашкільної освіти», де була  представлена  «Модель професійного зростання педагога  Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт», «Звіт про роботу Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт» за 2023-2024 навчальний рік»

Методична рада закладу позашкільної освіти покликана координувати зусилля різних служб та творчих педагогів. Тому з метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою у закладі на першому засіданні було  затверджено склад методичної ради,  до якого ввійшли: директор Бориспільського БДЮТ “Дивоцвіт” Тименко Н.І., заступник директора з навчально-методичної роботи Рассоха В.В., заступник директора з навчально-виховної роботи Кубрак І.А, психолог Шуменко Л.Д. та голови методичних об'єднань закладу. Визначено та затверджено план роботи методичних структур на 2023–2024 навчальний рік.

Предметом засідань методичних рад були: обговорення рівня фахової майстерності педагогів; стан програмного забезпечення навчального процесу; рівень організації та проведення виставок; розгляд і затвердження конкурсних методичних матеріалів; аналіз підготовки до проведення атестації педагогічних працівників; впровадження досягнень передового педагогічного досвіду тощо.

Важливу роль в підвищенні загального, фахового і методичного рівня педагогів відіграють методичні об’єднання, завданнями яких є ознайомлення педагогів із сучасним станом і перспективами розвитку позашкільної освіти, перспективним педагогічним досвідом, оновлення і поглиблення знань педагогічних працівників за фахом, постійне підвищення їхнього загальнокультурного рівня.

Протягом навчального року активно та  плідно працювало чотири методичних об'єднань:

  • керівників гуртків декоративно-ужиткового відділу;
  • керівників гуртків художньо-естетичного відділу;
  • керівників гуртків з вивчення англійської мови;
  • керівників гуртків, які працюють з дошкільнятами.

Як результат роботи   проведений фестиваль методичних об'єднань на якому керівники методоб'єднань творчо та креативно презентували роботи свого відділу.

З нагоди 40-річчя Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт» в закладі організували та провели педагогічну вітальню «Творчий портрет педагога». Учасниками  заходу були керівники гуртків, які працюють майже від самого заснування закладу: Войціщук Н.А., Лоскутова О.А. та Мазай Н.М.  Обговорювали цікаві моменти з історії створення закладу, перші концерти, пригадали популярні гуртки того часу та педагогів, що працювали, ще в іншій державі, порівнювали цілі та бажання дітей.

Підвищенню загального фахового і методичного рівня педагогів сприяла курсова перепідготовка та участь в обласних педстудіях, майстер- класах. У 2023-2024 навчальному році у Київському університеті імені Бориса Грінченка курсову перепідготовку (дистанційна форма навчання)  пройшли педагогічні працівники: Лопатко Т.П., керівник Народного хореографічного ансамблю «Радість», Проневич Г.О., керівник Народного хореографічного ансамблю «Радість» та гуртка «Зе бест», Тименко І.Т. - керівник гуртка «Лис Микита».

У КНЗ КОР КОІПОПК проходили навчання Демченко Л.Д., практичний психолог та керівник гуртка «Повір у себе», Онуфрієнко О.І., керівник гуртка «Фантазія», Вергун В.І. - керівник гуртка «Чарівний пензлик», Шевчук Т.А., методист та керівник гуртка «Вулик ідей».

Педагогічні працівники Бодашко О.Ю, методист та  керівник гуртка «Арт-майстерня», Федорченко І.М., керівник гуртка «Модниця», набирали  120 балів протягом п'яти років. Вони брали участь в обласних майстер- класах, педагогічних студіях, проходили навчання на різних освітніх платформах.

З метою активізації професійної діяльності та забезпечення встановлення рівня фахової кваліфікації здійснювалась атестація керівників гуртків. Під час атестації вивчалися професійні якості педагога, його сильні та слабкі сторони, створювалися оптимальні умови для вивчення та впровадження педагогічного досвіду кращих педагогів закладу, які демонстрували свою майстерність через відкриті заняття, виховні заходи,   майстер-класи, семінари, конференції. На заключному засіданні атестаційної комісії педагоги представляли портфоліо педагогічної діяльності за атестаційний період, презентували свої творчі здобутки, результативність роботи в професійних конкурсах, майстер-класах, педагогічних студіях, виставках, фестивалях, ділились досвідом роботи.

За результатами атестації:

  • Тименко І.Т - керівник гуртка «Лис Микита», підтвердила раніше присвоєне   педагогічне звання “керівник гуртка – методист”.
  • Бодашко О.Ю.-  керівнику гуртка «Арт-майстерня”, було присвоєно  педагогічне звання  “керівник гуртка - методист”.
  • Онуфрієнко О.І., керівник гуртка «Фантазія», Вергун В.І. - керівник гуртка «Чарівний пензлик», Демченко Л.Д. – керівник гуртка «Повір у себе» підтвердили кваліфікаційну категорію “спеціаліст”.
  • Лопатко Т.П., керівнику Народного хореографічного ансамблю «Радість»,  Проневич Г.О., керівнику Народного хореографічного ансамблю «Радість», Шевчук Т.А., керівнику гуртка «Вулик ідей», Бодашко О.Ю., керівнику гуртка «Арт-майстерня» було присвоєно  кваліфікаційну категорію “спеціаліст”.
  • Демченко Л.Д., практичному психологу  присвоєно  кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
  • Бодашко О.Ю., методисту - присвоїли кваліфікаційну категорію «методист І категорії».
  • Шевчук Т.А., методисту - присвоєно кваліфікаційну категорію «методист ІІ категорії».

Досвідчені педагогічні працівники Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт» організували та провели обласний захід:

Бодашко О.Ю. - методист, Демченко Л.Д. - практичний психолог Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт» провели обласну педагогічну студію  для керівників гуртків художньо-естетичного напряму, учителів образотворчого мистецтва, інтегрованого курсу «Мистецтво» з теми:  «Сучасні інструменти візуалізації та практичні прийоми створення дидактичних матеріалів для проведення онлайн-занять».

Педагогічні працівники Бориспільського БДЮТ “Дивоцвіт” передавали свій передовий педагогічний досвід роботи та були активними в обласних та всеукраїнських заходах:

  • в обласній діалоговій платформі «Ключові аспекти управління  закладом позашкільної освіти в умовах воєнного стану» виступала  з темою  «Мобільність позашкільної освіти як важлива умова збереження розвитку галузі» Тименко Н.І.;
  • на всеукраїнському форумі «Позашкільна освіта 2023: сучасні виклики та рішення» до дня позашкілля Тименко Н.І. представляла тему «Особливості та реалії освітнього процесу в закладі позашкільної освіти»;
  • в обласній форсайт-сесії «Позашкільна освіта Київщини: доступність, варіативність, ефективність» Тименко Н.І. була модератором;
  • на обласному педагогічному форсайті «Київщина - розвиток освіти у воєнний час та після перемоги» з темою «Освіта в часи випробувань: досвід цінностей, перспективи і можливості» виступала Тименко Н.І.;
  • в обласному семінарі-презентації «Модель формування бренду закладу позашкільної освіти «у рамках обласного педагогічного кластеру «Metod Lab: майданчик професійної майстерності» брала участь Рассоха В.В.;
  • на обласному вебінарі для заступників та методистів «Створення сучасного освітнього контенту як складова педагогічної майстерності» в рамках обласного педагогічного кластеру «Metod Lab: майданчик професійної майстерності» представляли досвід роботи закладу з використання електронного освітнього контенту - впровадження електронних журналів Тименко Н.І., Артамкіна В.В.;
  • на всеукраїнському семінарі-практикумі «Особливості навчально- виховного процесу різних вікових категорій на основі народно-сценічного танцю» (для учасників семінару- практикуму представляли майстер-клас з вивчення народного танцю «Поліська полька»  Хижна І.А., Мартиненко Л.В.);
  • на обласному семінарі та майстер-класі з українського народно-сценічного танцю представляли фрагмент заняття з народно-сценічного танцю Хижна І.А., Мартиненко Л.В.

Протягом навчального року продовжувала  роботу Школа педагогічної майстерності “Майстер”. Для підвищення фахового рівня педагогічних кадрів та з метою популяризації досвіду гурткової роботи, проводились відкриті заняття, творчі дискусії, майстер-класи, педагогічні студії.

Одним із пріоритетних напрямів методичної роботи закладу є робота з молодими педагогами. З метою підтримки молодих та малодосвідчених керівників гуртків, створення умов для їх самореалізації, сприяння професійному становленню, працювала група “Сходинки”. Проводились індивідуальні та групові консультації з питань організації освітнього процесу, засідання методичних об'єднань, круглі столи, відкриті заняття, семінари, взаємовідвідування та спільні відвідування занять досвідчених колег з подальшим їх обговоренням, робота наставників з числа кращих педагогів відповідного фаху для надання методичної допомоги (робота в парах):

  • Новоселецька Я.Е. - Вишняк О.О.
  • Холод В,О., Форостянко Н.О. Колупайло М.Ю., Лопатко Т. П.  - Хижна І.А.
  • Міщенко А.М., Власова М.М. - Тименко Н.І.
  • Шевчук Т.А., Василенко А.В. - Онуфрієнко О.І.
  • Кобильчак А.І. - Мазай Н.М.
  • Савченко М. О.- Рассоха В.В.

Як підсумок роботи з молодими педагогами в лютому традиційно проводився місячник молодого початківця в рамках якого: відкриті заняття молодого педагога з аналізом наставника та адміністрації.

Цьогоріч відкриті заняття представляли 11 неперевершених,  надзвичайно талановитих, творчих  молодих педагогів:

  • Савченко Максим Олександрович - керівник гуртка «Грайленд»;
  • Шевчук Тамара Анатоліївна - керівник гуртка«Вулик ідей»;
  • Міщенко Анна Максимівна - керівник Зразкової творчої студії «Чабрець»;
  • Василенко Олена Василівна - керівник гуртка «Вишита сорочка»;
  • Власова Марічка Миколаївна - керівник театрального гуртка «Рукавичка»;
  • Кобильчак Анастасія Ігорівна, Янкова Уляна Іванівна - керівники гуртків з вивчення англійської мови;
  • Форостянко Надія Миколаївна, Колупайло Марія Юріївна, Холод Валерія Олександрівна - керівники хореографічних гуртків;
  • Новоселецька Яна Єдуардівна - керівник вокального гуртка «Веселочка».
Проведені заняття підтвердили, що молоді педагоги компетентні, творчі, наполегливі, ефективно та вміло використовують на заняттях сучасні інформаційні технології,  впевнені в собі та в здібності кожного вихованця.

У 2023- 2024 навчальному році керівники гуртків закладу свій високий професіоналізм та майстерність  підтверджували перемогами у професійних конкурсах та дослідно-експериментальній роботі:

  • Петренко Ю.М., керівник гуртка «Академія олівця», переможець  обласного етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2023 році в номінації «Навчальні програми з позашкільної освіти  художньо-естетичного напряму»;
  • Рассоха В.В., керівник гуртка «Юний дослідник» - переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу програм, навчально-методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти в номінації «Проекти, сценарії масових заходів із еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти»;
  • Лутфулліна А.В., керівник Зразкової студії образотворчої діяльності «Райдуга», переможець обласного конкурсу віртуальних науково- методичних розробок з художньо-естетичного напрямів позашкільної освіти в номінації «Дистанційне заняття»;
  • Кубрак І.А., заступник директора з навчально-виховної роботи,  переможець обласного конкурсу віртуальних науково-методичних розробок з художньо-естетичного напрямів позашкільної освіти в номінації: «Сценарій виховного чи розважального заходу для дітей та учнівської молоді»;

Дослідно–експериментальна діяльність:
Рассоха В.В..- керівник гуртка «Юний дослідник» – підготувала переможця І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу – захисту науково – дослідницьких робіт учнів - членів МАН (Астаф'єв Максим з науково- дослідницькою роботою «Дослідження епігейних мохів соснових лісів ландшафтного заказника місцевого значення «Кілов-Рудяків» та його околиць»)

Керівниками гуртків закладу освіти розроблені нові навчальні програми:

  1. Навчальна програма «Грайленд»,  автор керівник гуртка з настільних ігор Савченко Максим Олександрович.
  2. Навчальна програма «Вишита сорочка», автор  керівник гуртка «Вишита сорочка», Василенко Олена Василівна.
  3. Навчальна програма лялькового театру «Рукавичка», автор  керівник гуртка Власова Марія Миколаївна.
  4. Навчальна програма з хореографії, укладач керівник гуртка Форостянко Надія Миколаївна.
  5. Навчальна програма «Вулик ідей», укладач керівник гуртка Шевчук Тамара Анатоліївна.

Творчі керівники гуртків поширювали свій передовий педагогічний досвід роботи у фахових, періодичних виданнях та соціальних мережах:

  • Петренко Ю.М., керівник гуртка «Академія олівця», автор книги «Абетка» для маленьких патріотів.
  • Вся інформація про методичну роботу Бориспільського БДЮТ “Дивоцвіт” висвітлювалася на сайті закладу www.bdut.in.ua, в соцмережах.
  • Канал на платформі YouTube (Вишняк О.О., Бодашко О.Ю, Лутфулліної А.В., Шевчук Т.А.).
  • Канал на платформі YouTube гуртків: «Академія олівця»(Петренко Ю.М.), групи «Чері-бері» Народного вокального колективу «Веселочка»; Зразкової творчої студії «Чабрець» (Тименко Н.І.), «Модниця» (Федорченко І.М.).
  • Сторінка на платформі Facebook гуртків: групи «Черрі-беррі» Народного вокального колективу «Веселочка», Зразкової творчої студії «Чабрець»).

Адміністрація закладу спрямовує свою роботу на створення для керівників гуртків, всіх необхідних умов для самовдосконалення, підвищення професійного рівня, надає методичну допомогу у фаховому вдосконаленні, та сприяє апробації та впровадженні нових педагогічних технологій в практику. Запровадження  нових форм методичної роботи допомагають в здійсненні неперервної освіти педагогічних кадрів.

Навчально-виховна робота

У сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свою свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває виховання дітей та учнівської молоді. У реаліях нашого часу педагоги Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт» працюють зі своїми вихованцями, мотивуючи їх до навчання та усвідомлення, що знання та вміння є важливими для відновлення нашої Батьківщини.

Протягом 2023-2024 н.р. виховна діяльність Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт»  проводилась згідно річного плану роботи закладу. Педагогічний колектив працював над реалізацією проєкту «Національно-патріотичний вектор», який був створений на основі обласного патріотичного  проєкту «Нащадки нескорених», одним з завдань якого є культивування кращих рис української ментальності, популяризація народних традицій, обрядів.

Згідно Закону Україну про мову мовою викладання  є українська. Всі заходи, які проводяться в Бориспільському БДЮТ «Дивоцвіт», проводяться виключно державною мовою. В закладі створений національно-патріотичний куточок, який постійно підтримується в належному стані, наяві зразки виробів народної творчості, діє інформаційна сторінка на офіційному сайті закладу, в соціальних мережах. Виховуємо маленьких  українців словом, традиціями, звичаями. Кожен день в БДЮТ “Дивоцвіт” розпочинається Гімном та вшануванням пам'яті всіх загиблих хвилиною мовчання.

2023/2024 навчальний рік пройшов під гаслом святкування 40-річного ювілею закладу. Метою родинних свят, виставок, концертів  було знайомство з історією БДЮТ «Дивоцвіт», його традиціями, поширенням інформації про нові гуртки.

З метою виховання поваги до традицій українського народу, формування почуття патріотизму було проведено такі заходи: «Простір, дружній до дитини» - лінійка-посвята в гуртківці; квест «Рідне місто моє»; онлайн- челендж до Дня української писемності та мови, “Осінній квест”; інтелектуальна вікторина до Дня художника; концертні програми «Барвиста Осінь»; челендж з дня нагоди відзначення річниці П.Чубинського; лінійка до Дня гідності і свободи; пізнавальна програма до Дня рідної мови; акція  «Ланцюг єднання»; програма «Шевченківська світлиця»; свято Весни; флешмоб до Дня вишиванки; випускні і звітні свята; захід пам’яті Валерія Гудзя; зустріч з волонтеркою Н. Сичовою; уроки мужності «Герої серед нас»; творчий вечір Ліни Костенко.

За довгий час вперше були проведені «Міс «Дивоцвіт», конкурс вокальної майстерності «Голос Веселочки 2024», приурочений річниці з дня народження В.Івасюка, хореографічний конкурс «Сузір’я Радості».

Новорічно-різдвяні ранки теж мали національно-патріотичний патріотичний характер: «Українське Різдво казку в гості привело» (для дітей дошкільного віку»), «Різдвяна історія» (для дітей молодшого та середнього шкільного віку).

В зв’язку з воєнним станом в країні були обмеження з проведенням масових свят та різних заходів, однак у 2023/2024 навчальному році були проведені масштабні заходи за участю вихованців БДЮТ «Дивоцвіт», батьків, учнів ЗЗСО, громадськості, метою яких були  збори  коштів для підтримки ЗСУ: концерт до Всесвітнього дня дитини, концертна програма  Дня волонтера та до Дня Збройних сил, різдвяні та весняні концерти, концертні програми до Дня матері да Міжнародного дня захисту дітей. Під час проведення масових заходів були організовані благодійні ярмарки.

Особливо хочеться згадати масштабний сімейний фестиваль, під час якого були організовані і проведені: родинний квест, концертна програма, благодійний ярмарок та майстер класи та святкове дійство до Міжнародного Дня захисту дітей, який було проведено тісній  в співпраці з БРУ ГУ ДСНС України в Київській області, Департаментом патрульної поліції м.Бориспіль.

Вперше в цьому році були організовані і реалізовані: фестиваль фарб холлі, фестиваль народної пісні, приурочений річниці з дня народження Раїси Кириченко, відкритий конкурс читців патріотичної поезії «Я єсть народ, якого Правди сила ніким звойована ще не була», фестиваль хореографічних колективів «Весна Fest» та конкурс черлідингу  патріотичний проєкт «Спадщина війни», презентація книг і зустріч з письменницями Тамарою Горіха Зерня.

Всього у 2023/2024 навчальному році було організовано та проведено понад 286 масових заходів, до яких було залучено близько 19760 дітей.

Одним з основних показників успішного освітнього процесу є результативна участь вихованців та творчих колективів у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах. За результатами участі творчих колективів та вихованців БДЮТ «Дивоцвіт» у різних конкурсах і фестивалях наш заклад займає провідне місце в рейтингу позашкільних колективів Київщини.

249 перемог отримали вихованці Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт» в 2023-2024 н.р.:

  • Міські конкурси
    І місць - 32, ІІ місць - 30, ІІІ місць - 36
    Всього: 98 призових місць
  • Обласні конкурси
    І місць - 8, ІІ місць - 4, ІІІ місць - 8
    Всього: 20 призових місць
  • Всеукраїнські конкурси
    І місць - 34, ІІ місць - 28, ІІІ місць - 31
    Гран-прі - 4
    Всього: 97 призових місць
  • Міжнародні конкурси
    І місць - 24, ІІ місць - 8, ІІІ місць - 1
    Гран-прі - 1
    Всього: 34 призових місця

Інформація про проведені заходи висвітлюються  на інтернет-ресурсах: офіційному сайті закладу, в соціальних мережах тощо. Відповідне інформаційне забезпечення сприяє посиленню національно-патріотичного виховання здобувачів освіти, приверненню уваги міжнародної спільноти до подій в Україні, популяризації історії українського народу та української національної культури.

З метою дотримання правил безпечної поведінки дітьми на вулиці, в місцях громадського відпочинку, в освітніх закладах і вдома керівники гуртків провели низку виховних бесід:

     
  • правила поведінки в закладі та безпека життєдіяльності;
  • правила дорожнього руху;
  • правила безпечної поведінки вдома та на природі;
  • правила протипожежної безпеки;
  • профілактика шкідливих звичок;
  • правила поводження з вибухонебезпечними речовинами;
  • правила безпечної поведінки на кризі, воді;
  • правила з техніки безпеки під час літніх канікул.

Адміністрацією закладу поновлено інформаційно-довідковий куточок з питань безпеки життєдіяльності, створена команда ДЮПР, яка проводила агітаційні рейди по ЗЗСО, щорічно проводиться пізнавальна гра «Безпечний квест».

Основні підсумки роботи психологічної служби Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт» за 2023/2024 н.р.

Протягом року здійснювався психолого-педагогічний супровід  освітнього процесу щодо набуття учнями життєво важливих ресурсів, таких як:

  • пошук ресусів і формування резильєнтності;
  • подолання станів тривожності та невпевненості;
  • розвиток асертивної поведінки;
  • набуття необхідного соціального досвіду;
  • навичок комунікації та засобів спілкування в групі;
  • розвиток уяви та творчих здібностей.

Проводилась профілактична робота з дітьми за напрямками:

  • формування та вдосконалення комунікативних навичок, вміння працювати в команді;
  • звільнення від психологічних комплексів та переживань за рахунок формування впевненості у собі, власних силах;
  • розвиток емоційного інтелекту;
  • навчання дихальним та тілесним антитривожним вправам.

Аналіз консультативної роботи

Для батьків проведено бесіди наступної тематики:

  • як справитися із сильними емоціями;
  • особливості психофізіологічного розвитку дошкільнят;
  • самооцінка дитини;
  • важкий підліток, виховання без насилля;
  • особливості виховних впливів в родині.

Аналіз корекційно-розвиваючої роботи

У навчальному закладі   потребували психологічної допомоги:

  • діти з особистісними проблемами (тривожність, страхи, труднощі у спілкуванні з однолітками, психосоматичні прояви, агресія);
  • діти з особливими потребами.

Корекційно-розвиваюча робота здійснювалася з допомогою:

  • використання методів арт-терапії (піскова терапія, ліплення, малюнок);
  • дихальних та тілесних вправ;
  • інтеграції позитивних та негативних сторін особистості, підвищення самооцінки;
  • психологічних ігор – навчання адекватно проявляти свої негативні та тривожні почуття.

Індивідуальною діагностикою охоплено 41 вихованеья груповою - 140, індивідуальне консультування – 37 вихованців, групове – 120, корекційна індивідуальна робота проводилася із 25 вихованцями, групова – із 31, навчальна діяльність проводилася із 36 вихованцями, проведено  тренінги, ділові ігри із 125 вихованцями, просвіта із 82 вихованцями.

З педагогами Бориспільського БДЮТ “Дивоцвіт” проведені цикл занять з елементами тренінгу «Ти як?», «Важливі навички у період стресу», з молодими педагогами цикл зустрічей з елементами тренінгу «Я поруч» та «Ми команда».

Для вихованців старшого дошкільного («Мозаїка») з метою покращення самопізнання та самоусвідомлення проведено цикл занять  «Розвиток емоційного інтелекту» та заняття з профілактики тривожності та подоланні страхів. Заняття з розвитку комунікативних навичок «Друзі поруч» (для вихованців дошкільного віку). З вихованцями середнього шкільного віку проведено заняття з елементами тренінгу «Ми - різні, але рівні», з  вихованцями гуртка вивчення англійської мови проведений цикл занять «Як спілкуватися неконфліктно». Також проведено заняття з елементами тренінгу «Чи важко бути підлітком» («Грація») та заняття «Мистецтво керувати собою. Господар емоцій» («Радість»).

Для старшокласників шкіл громади проведений цикл з п’яти тренінгових занять з протидії булінгу «Не будь байдужим» та цикл з чотирьох занять «Використання ритмічних ігор для організації дозвілля молодших школярів», проводилися комунікативні тренінги та тренінги з розвитку лідерських якостей на зимовій та літній «Школі лідерів», проводилися тренінгові заняття у ліцеях с. Кучаків та с. Іванків.

Проводилось діагностування процесів пам’яті, мислення, логіки, уваги, уяви, моторики вихованців гуртка раннього естетичного розвитку «Мозаїка», «Сонечко», поновлювалась інформація для батьків на сайті Бориспільського БДЮТ «Дивоцвіт». Проводилося опитування задоволеності потреб та очікувань замовника та опитування задоволеності педагогічних працівників.

Проводилися заняття у гуртку «Повір у себе», займалося 6 дітей з особливими потребами. Діти з діагнозами: порушення психологічного розвитку з порушенням формування експресивної мови, дизартрія, логоневроз, синдром Дауна, ЗПР. На заняттях розвивалися концентрація,  розподіл та переключення уваги, уява, мислення, удосконалювалися рухи та сенсорно-моторний розвиток, відновлювалася емоційна рівновага. На гуртку «Психологія лідерства» пройшли навчання 30 старшокласників.

Психолог пройшла навчання «Профілактика суїцидальної поведінки підлітків у закладах освіти», 18 год., навчання з теми "Сучасні практико орієнтовані технології у роботі практичного психолога", спецкурси "Інклюзивна освіта" та "Психологічна підтримка учасників освітнього процесу", 150 год.  "Спеціальна підготовка до викладання спецкурсів", 30 годин. Проводила, як один з керівників, обласну педстудію для керівників гуртків художньо-естетичного напряму з теми «Сучасні інструменти візуалізації та практичні прийоми створення дидактичних матеріалів для проведення онлайн-занять» та атестувалася в закладі.

Робота Дитячої громадської організації «Асоціація учнівського самоврядування міста Борисполя»

ДГО «Асоціація учнівського самоврядування» (далі – АУС) створена в січні 2007 року, зареєстровано організацію 14 липня 2011 року. Координатор Асоціації -  Тименко Наталія Іванівна.

Членами лідерської організації є представники 15 навчальних закладів Бориспільської територіальної громади. На початку навчального року відбулись вибори голови ДГО АУС, за результатом яких головою організації була обрана учениця Бориспільського академічного ліцею ім. А.Федорчука Вероніка Черниш.

Заходи, які проводила ДГО «АУС» протягом 2023-2024 навчального року, можна поділити на такі категорії: планування роботи, тренінги, ініціатива лідерів, патріотичні заходи. Планували роботу на рік на загальній координаційній раді на початку вересня 2023 р. за участю педагогів- організаторів, а також голів та заступників шкільних парламентів. Щомісячно  відбувалася й «Рада лідерів», на якій обговорювалися плани та заходи на місяць.

2023/24  навчальний рік запам’ятається тренінгами:

  • тренінги по лідерству;
  • на протидію булінгу «Скажемо БУЛІНГУ – НІ!»;
  • "Використання ритмічних ігор для організації дозвілля молодших школярів".

Протягом 2023/24 навчального року лідери АУС організували і провели:

  • Благодійні концерти та акції
  • Акція "Допомагаємо зимуючим птахам"
  • Екологічні акції, зокрема конкурс відеороликів «Екологічний пікнік»
  • «Дебатний клуб» /щомісяця/
  • Інтелектуальні ігри, квести та квізи.
  • Акція до Дня захисту тварин (корм був переданий тваринам з деокупованих територій).
  • «Школа лідерів» (зимова і літня).
  • «Ліга сміху» (кошти, зібрані під час проведення гумористичного шоу перераховані на MAVIC випускнику  Бориспільського ліцею «ОСНОВА» Дмитру Гребенюку.
    Результати конкурсу:
    • Гран–прі – БАЛ ім. Анатолія Федорчука;
    • 1 місце - Бориспільський ліцей «Лідер»;
    • 1 місце за «Візитку» - ліцей ім. П. Чубинського;
    • 1 місце - «Полотно» Бориспільський ліцей «ОСНОВА»;
    • 1 місце - «Імпровізація» - Бориспільський ліцей ім. Констянтина Могилка;
    • За артистизм, харизму, яскраві образи - отримали дипломи: ліцей ім. Юрія Головатого та Іванківський ліцей.
  • Конкурс  "Я - лідер - 2024". Переможцем стала Переладова Вероніка, БАЛ ім. А.Федорчука
  • Конкурс малюнків, плакатів та відеоробіт “Вільне дихання”.
  • Проєкт «Знайомство з цікавими людьми цікавих професій».

Деякі з цих заходів вже є щорічною традицією, якій нові лідери завжди надають новий подих, але в цьому списку є ще нові проекти, які успішно стартували, і тому, можливо, також перетворяться на традицію.

В 2023/24 навчальному році лідери АУС тісно співпрацювали з лідерами Київщини. Відбулись:

  • Обласна рада дітей Київщини, учасниками якої були лідери учнівського самоврядування територіальних громад Бориспільського району: Золочівська ТГ, Переяславська ТГ, Ташанська ТГ, Яготинська ТГ, ДівичківськаТГ, Гірська ТГ і, звісно, наша Бориспільська ТГ.
  • лідерський нетворкінг «МРДП – АУС». Обмін досвідом між лідерами Міської Ради Дітей Переяслава (керівник Ніна Товкун) та лідерами Асоціації учнівського самоврядування Борисполя (Наталія Тименко).
  • івент "Як підтримати себе в сучасній реальності" за ініціативи  БФ " Клуб Добродіїв" при підтримці Unisef.

Неможливо було і без патріотичних заходів особливо в такий час. Усі вони спрямовані на вивчення історії України, її культури, свят та обрядів, а також вшануванню пам’яті усіх загиблих, які боролися за свободу та незалежність нашої країни. Сучасні діти і дорослі мають бути надобізнані в цих питаннях, тож наші лідери розуміють та сприяють цьому.

  • День Незалежності України.
  • День захисників та захисниць України.
  • День Соборності України.
  • Благодійні концерти та акції.
  • Віче до Дня пам’яті Небесної сотні.
  • Віче до Дня Гідності і свободи.
  • Інтелектуальний квіз до Дня рідної мови.
  • Акція "Військові обереги від святого Миколая".
  • Акція «Зігрій своїм теплом солдата».
  • Патріотичний захід «Віче пам'яті. Герої минулого та сучасності» на території Кучаківського старостату.
  • Благодійна акція "Діти для дітей".
  • Літературно-музичний проект пам'яті митців, яких вбила Росія, «Спадщина війни».

В усіх цих заходах брали безпосередню участь лідери АУС і як учасники, і як організатори.