Гімн закладу:


Email FB YT Фото
Головна сторінка Новини Моніторинг якості освіти Розклад роботи гуртків Національно-патріотичне виховання  Фінансова діяльність ОБЖД Стоп-булінг

Інші навчальні заклади м. Бориспіль

Гурток "Юний натураліст"

Для дітей у віці 10-12 років.

Керiвник гуртка - Рассоха Віталіна Володимирівна

Через краєзнавчі подорожі, екскурсії в природу діти вчаться бачити красу навколишнього світу, берегти природу.

Головною метою роботи гуртка «Юний натураліст» є формування в учнів середнього шкільного віку інтересу до поглибленого вивчення теоретичних основ ботаніки, зоології та екології, до науково–дослідницької та експериментальної роботи, формування у дітей почуття відповідальності за збереження навколишнього середовища та цілісності природних комплексів, виховання у них творчого ставлення до праці.

Завданнями гуртка є забезпечення гуртківців знаннями, практичними вміннями та навичками раціонального природокористування, сприяти систематичному вивченню питання охорони природи, розвивати здатність адекватно оцінювати стан навколишнього середовища та приймати правильні рішення щодо його поліпшення, передбачати можливі наслідки своїх дій, не допускати негативного впливу на довкілля в усіх сферах діяльності. А також формування наукового світогляду, набуття навичок самостійного вивчення природничо-географічних дисциплін, застосування теоретичних знань на практиці, розвиток розумових здібностей та особистісних якостей гуртківців, виховання свідомої мотивації здорового способу життя та поваги до національних традицій свого народу.

Програма розрахована на 2 роки навчання. В гуртку можуть займатися діти 12 – 15 років.

На заняттях гуртка першого року навчання, учні отримують знання про різноманітні життєві форми рослинного світу, використання лікарських рослин в медицині. Знайомляться з тваринним світом, рідкісними та зникаючими видами рослин і тварин, про корисних представників флори і фауни.

На заняттях гуртка другого року навчання учні поглиблюють знання з певних груп рослин і тварин, вчаться вести фенологічні спостереження в різні пори року та вивчають фізико-географічні особливості та стан природних ресурсів рідного краю.

Планується робота гуртка так, щоб теоретичний матеріал поєднувався з самостійною роботою над літературою, з написанням рефератів, з практичними завданнями: проведенням дослідів, фенологічними спостереженнями, збиранням лікарської сировини, роботою з природним матеріалом та мав реалізацію отриманих знань через проведення та участь у масових еколого – натуралістичних заходах. Під час проведення занять, екскурсій, походів обов'язково слід приділяти увагу дотриманням правил техніки безпеки.

У програмі передбачається практична природоохоронна робота юннатів: догляд за садом чи зеленими насадженнями, куточком живої природи, прокладання екологічних стежок, очищення берегів річок від сміття, діяльність у складі "блакитних", та "зелених" патрулів, підгодовування птахів та допомога дорослим у підгодівлі тварин узимку, участь у всеукраїнських заходах "День землі", "Галерея кімнатних рослин", "Прибережні смуги", "Птах року", тощо.

У процесі роботи гуртка формами і методами, що використовуються є біологічні та екологічні вікторини, тематичні вечори, рольові ігри, прес -конференції, виставки малюнків та виробів з природного матеріалу, конкурси плакатів на природоохоронну тематику, КВК, "Робінзонади", "Прес – бій по континентах", "Що? Де? Коли?", екологічне лото "щасливий випадок", а також розв'язування різних проблемних екологічних ситуацій.

Юні натуралісти пишуть реферати на природоохоронні теми, оформляють гербарії, колекції, стенди, книжки – альбоми, інші саморобні наочні посібники, беруть участь у конкурсах на кращу годівницю, шпаківню. Заохочується і пропагандистська робота серед населення шляхом створення екологічних стежок, виступів екологічних агітколективів, проведення комплексних екологічних експедицій, через засоби масової інформації.

У роботі гуртка використовується народознавчий та краєзнавчий матеріал, організовуються зустрічі з любителями – іхтіологами, кінологами,орнітологами, фахівцями – екологами, вченими – біологами, науковими працівниками.

Кращі результати природоохоронної діяльності унаочнюються та використовуються; для оформлення біологічного чи екологічного кабінету, районної, обласної, всеукраїнської виставок тощо.

Для успішної реалізації поставленої мети на заняттях використовуються нетрадиційні форми навчання та виховання: заняття–подорожі, екскурсії в природу, рольові ігри, брейн-ринги, вікторини. Вихованці являються учасниками міських та обласних конкурсів, приймають активну участь в озелененні нашого позашкільного закладу, створюють нові колекції кімнатних рослин.

Розклад роботи гуртка
Викладач Каб. Понеділок Вівторок Середа Четвер П′ятниця Субота Неділя
Рассоха Віталіна Володимирівна Ліцей ім. Ю.Головатого 11.00-12.30(2)   11.00-12.30(2)