Гімн БДЮТ "Дивоцвіт":


Email FB YT Фото
Головна сторінка Новини Розклад роботи гуртків Національно-патріотичне виховання  Фінансова діяльність ОБЖД Стоп-булінг

Інші навчальні заклади м. Бориспіль

Звіт директора БДЮТ

Звіт директора за 2021–2022 навчальний рік

Будинок дитячої та юнацької творчості “Дивоцвіт” Бориспільської міської ради Київської області (БДЮТ “Дивоцвіт”) є комплексним закладом позашкільної освіти створеним 01.09.1984 року. Основними завданнями закладу є: реалізація державної політики в галузі освіти, створення умов для задоволення потреб у додатковій освіті, в сфері художньої творчості, допомога у професійному самовизначенні; виявлення, розвиток і підтримка юних талантів, стимулювання творчого самовдосконалення дітей і юнацтва, організація змістовного дозвілля учнів та молоді.

До занять залучаються діти віком від 4 до 21 року.

Заняття в гуртках розпочинаються о 8.00 і закінчуються о 20.00 год. Заклад працює 7 днів на тиждень.

Кількість дітей, охоплених гуртковою роботою в БДЮТ «Дивоцвіт» у 2021-2022 навчальному році, становила 2200 вихованців, це 22% від загальної кількості дітей шкільного віку міста. З них 450 дітей дошкільного віку, 862 молодшого шкільного віку, 590 середнього, 298 старшого. В закладі позашкільної освіти сформовано 150 груп, 43 гуртки. 1285 дітей навчаються у 85 групах початкового рівня, 617 дітей у 43 групах основного рівня, 298дітей у 22 групах вищого рівня.

Освітній процес здійснюють 50 педагогічних працівників, з них 39 основних (13 – мають педагогічне звання “керівник гуртка-методист”) та 11 сумісників.

За напрямами роботи:

  • художньо-естетичний – 1324 вихованців;
  • науково-технічний – 99 вихованців;
  • еколого-натуралістичний – 45 вихованців;
  • дослідно-експериментальний – 20 вихованців;
  • соціально-реабілітаційний – 36 вихованців;
  • гуманітарний напрям – 676 вихованців.

Групи в БДЮТ “Дивоцвіт” формуються згідно Положення про заклад позашкільної освіти та Статуту БДЮТ “Дивоцвіт”. Середня наповнюваність у групах за 2021-2022 навчальний рік становила 13 дітей.

Наявна мережа гуртків та об'єднань відповідає типу закладу, стану фінансування, статутним завданням.

Керівники гуртків БДЮТ «Дивоцвіт» велику увагу приділяють роботі з соціально-незахищеними дітьми. Згідно статистичних даних 2021-2022 н. р. в закладі навчалися: діти сироти – 0, діти з особливими освітніми потребами - 11, діти позбавлені батьківського піклування - 0, з багатодітних сімей – 87, малозабезпечених – 15, особи переміщені з тимчасово окупованої території – 6, діти учасників АТО – 30. Для дітей даних категорій педагоги організовували та проводили різноманітні виховні та інтелектуальні заходи. Освітній процес у гуртках та творчих об'єднаннях здійснювався згідно навчальних планів та програм. Педагоги працювали за навчальними програмами різного рівня, затвердженими педагогічною радою БДЮТ «Дивоцвіт», погодженими управлінням освіти і науки Бориспільської міської ради.

Заняття гуртків проводилися і на базі освітніх закладів: Загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 імені Ю.Головатого, Загальноосвітньої школи I-III ступенів №6, Бориспільського академічного ліцею, міської центральної бібліотеки, реабілітаційної установи для дітей з інвалідністю “Наш дім” на підставі відповідних угод із закладами освіти.

Організація освітнього процесу здійснювалась відповідно до річного плану роботи, складеного з урахуванням методичних рекомендацій щодо планування діяльності закладів позашкільної освіти. План розглядався на засіданні педагогічної ради БДЮТ “Дивоцвіт” та затверджувався начальником управління освіти і науки Бориспільської міської ради.

У 2020-2021 навчальному році вихованці закладу брали активну участь в різноманітних конкурсах та отримали багато перемог.

Результативність участі:
Міські конкурси:
      І місць - 5
      ІІ – 6
      ІІІ – 11
      Всього: 22
Обласні конкурси:
      І місць - 3
      ІІ – 2
      ІІІ – 1
      Всього: 6
Всеукраїнські конкурси:
      І місць – 22
      ІІ – 19
      ІІІ – 9
      Гран-прі – 4
      Всього: 54
Міжнародні конкурси:
      І місць – 6
      ІІ – 3
      Гран-прі – 7
      Всього: 16

Успішне виконання завдань позашкільної освіти і виховання значною мірою залежить від наполегливої праці організаторів методичної роботи – заступників директора, методистів та керівників методичних об'єднань.