Гімн БДЮТ "Дивоцвіт":


Email FB YT Фото
Головна сторінка Новини Розклад роботи гуртків Національно-патріотичне виховання Фінансова діяльність ОБЖД

Інші навчальні заклади м. Бориспіль

Зразкова студія образотворчого мистецтва "Райдуга"

«Райдуга» - таку символічну назву має Зразкова студія образотворчого мистецтва. Вона була створена в 1992 році на базі гуртків малювання. Першим керівником студії була Гур'єва Олена Іванівна. В 1995 році керівником студії стала Грущак Світлана В'ячеславівна. Вона вчить дітей досконало володіти пензликом і фарбами, ліпити створювати маленькі шедеври. Не всі з них стануть художниками, але всі вони вмітимуть розуміти красу світу і бачити його зовсім іншими очима. Роботи гуртківців можна часто побачити на різноманітних виставках, що проводяться в нашому місті, деякі з них прикрашають і кабінети міської дитячої лікарні, приміщення бібліотек і музею, оселі багатьох наших мешканців.

У 2005 році в колектив прийшла працювати випускниця студії образотворчого мистецтва Тименко Ірина Тарасівна.

На сьогоднішній день в студії навчається 113 дітей у 8 групах початкового, основного та вищого рівнів.

Важливим завданням сьогодення є виховання творчої особистості, яка здатна вносити прогресивні зміни в життя суспільства, здійснювати вибір, визначати мету і розв'язувати проблеми. Тому важливим завданням студії образотворчої діяльності є створення умов для розвитку творчої, гармонійної особистості, формування готовності до вибору професії.

Головною метою роботи студії є формування у вихованців знань про образотворче, декоративне мистецтво та розвиток творчих здібностей.

Основні завдання:

  • формування в дітей художньо-естетичного ставлення до дійсності;
  • розвиток специфічних для художньо-творчого процесу якостей особистості;
  • формування знань про образотворче мистецтво, його історію;
  • формування здатності до продуктивної художньої творчості;
  • розвиток сенсорних здібностей дітей.

Заняття в студії передбачають розвиток нестереотипності і неординарності мислення, урізноманітнення структури занять, залучення учнів до співпереживання, створення відповідного емоційного настрою, а також передбачає три основні структурні елементи: сприйняття, формування творчого задуму, його реалізація.

Проходять відповідно до затвердженої програми, яка розрахована на вісім років навчання.Структура програми, послідовність опанування змісту, визначені відповідно до вікових особливостей образотворчої діяльності дітей.

Метою початкового рівня є: ознайомлення дітей з теорією малюнку та живопису, з творчістю відомих художників, формування початкових навичок роботи з різними видами матеріалу та ознайомлення з різними видами малювання.

Метою основного рівня навчання є: удосконалення навичок малювання, поняття про основу орнаменту і шрифту, закони колористики, про види та жанри живопису; введення основних понять про фотографування, основи флористики; виховання творчого підходу до створення кожної композиції; розвиток уяви та фантазії, вміння аналізувати малюнок.

Вищий рівень навчання передбачає удосконалення навичок малювання, введення поняття про основи побудови архітектури, інтер'єру, ознайомлення дітей з традиціями народознавства, з основами дизайну.

Програма включає в себе індивідуальні заняття з обдарованими дітьми. Протягом всього навчального процесу дітям надається можливість ознайомитись з різними художніми матеріалами. Під час навчально-виховного процесу використовуються різні форми занять: практичні, лекції-діалоги, заняття-екскурсії, заняття-диспути, заняття-демонстрації. Вихованці беруть участь в міських, обласних, Всеукраїнських конкурсах та виставках.

Під час занять у студії образотворчого мистецтва «Райдуга» у дітей формується високий естетичний смак, вміння розуміти і оцінювати твори образотворчого мистецтва, красу природи, людського тіла. Вони навчаються працювати з різними матеріалами, використовуючи різноманітні види технік: графіка (олівці, туш, точкова, академічна), живопис (пастель, гуаш, акварель, олійні та акрилові фарби). Також у студії діти знайомляться з флористикою, формотворенням (пластилін, керамопласт), фотографією (чорно-білою, кольоровою), вивчають основи дизайну та проектування.

В цьому навчальному році Світлана В'ячеславівна запропонувала новий вид роботи – декорування в техніці «Квілінг». Ця техніка викликала велике зацікавлення у дітей своєю новизною і невичерпними декоративними можливостями.

За роки існування студії вихованці Грущак С.В. досягли високих результатів. Вони постійно беруть участь у міських, обласних та Всеукраїнських конкурсах та виставках.

Діти разом з керівником студії Світланою В'ячеславівною займаються доброчинністю: Маслій Женя, Заєць Євгеній, Хомина Віка, Красненко Наташа, Яцюта Зоя подарували дитячій міській лікарні свої роботи, які несуть позитивну енергію; ними були оформлені інтер'єр дитячої кімнати відпочинку та кабінет старшої медичної сестри, а Яцюта Зоя і Грущак Марія подарували свої роботи дитячому будинку «Берегиня» м. Борисполя.

Заняття в студії - це не тільки навчання, а і профорієнтація. Багато випускників студії обрали професії, пов'язані з образотворчою діяльністю: Яцюта Зоя – поліграфіст, Тименко Ірина – керівник гуртка малювання, Ревда Наташа, Познякова Альона, Красненко Наташа, Черненко Валя – дизайнери, Бочарова Таня, Шереметьєв Євген, Політовський Василь, Андрушевська Світлана – архітектори. Нинішні випускники Тимошенко Анастасія, Швець Аліна і Щербій Влад теж готуються до вступу у ВУЗи, бажаючи пов'язати свою майбутню професію із образотворчим мистецтвом.

Розклад роботи студії
Викладач Каб. Понеділок Вівторок Середа Четвер П′ятниця Субота Неділя
Грущак Світлана В′ячеславівна 9a 9.00-10.30(2); 13.30-14.40(2); 14.50-16.20(2); 16.30-18.00(2) 9.00-10.30(2); 14.00-15.30(2)   9.00-10.30(2); 13.30-14.40(2); 14.50-16.20(2); 16.30-18.00(2)   9.00-10.30(2); 10.40-12.10(2)